My Little Pony. Atlas świata

Ten wspaniały atlas zabierze cię w niezapomnianą podróż po Equestrii! Czy wiesz, gdzie znajduje się dom Rainbow Dash? Czy znasz miejsce, w którym zabawa nie ma końca? Czy umiesz wskazać na mapie Nasze Miasteczko? Jeśli nie, to znaczy, że ta książka jest właśnie dla ciebie! Znajdziesz w niej mnóstwo ciekawostek i anegdot z każdego zakątka krainy kucyków. Oprócz tego poznasz rodziny Fluttershy i Pinkie Pie, odwiedzisz Babcię Smith na farmie Sweet Apple i zastukasz kopytkami w rytmie wodewilu w słonecznej Appleloosie. A to wszystko bez wychodzenia z domu! W tej niesamowitej wyprawie będzie ci towarzyszył Spike, z nim na pewno nie będziesz się nudzić! Podczas zwiedzania możesz bawić się fantastyczną figurką swojego ulubionego smoczego bohatera!

Informacje dodatkowe o My Little Pony. Atlas świata:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-03-10,

GEOGRAFIA ŚWIATA KUCYKÓW

Przyznam, że kiedy zamawiałem tę pozycję, spodziewałem się czegoś zupełnie innego. Myślałem, że będzie to normalnych rozmiarów książka, kolorowa i prosta, tymczasem dostałem pełnoprawny atlas wymyślonego świata w dość kompleksowy sposób pochodzący do tematu, na dodatek wydrukowany w bardzo dużym formacie i wydany w twardej oprawie. I to atlas, który nie ogranicza się tylko do miejsc z różnych stron wymyślonego świata!

Witajcie w Equestrii i wraz z przesympatycznym smokiem Spike’iem, zanurzcie się w świat kucyków! Na początek wasz przewodnik zabierze Was, oczywiście, do Ponyville, gdzie między innymi odwiedzicie Zamek Przyjaźni, Cukrowy Kącik, farmę Sweet Apple, Bazę Znaczkowej Ligi czy nawet stację kolejową. W dalszej drodze czeka na Was Las Everfree, a w nim takie miejsca, jak Chatka Zecory czy Zamek Dwóch Sióstr, a zaraz potem mamy Clousdale, gdzie mieści się Fabryka Pogody, akademia i dom rodzinny Fluttershy. Na tym oczywiście nie koniec! Kolejnym przystankiem na mapie jest bowiem Canterlot, a tam mamy przecież zamek i Szkołę dla Utalentowanych Jednorożców, zaraz po nim odwiedzicie Kryształowe Królestwo, Manehattanm gdzie znajdziecie między innymi Hotel Manefair, a na tym, oczywiście, ta podróż się nie skończy. Smokolandia, Appleloosa, ranczo Cherry Hill, Las Pegasus i wiele, wiele innych miejsc czeka jeszcze na dzielnych podróżników, którzy zechcą je odwiedzić, a to jeszcze nie wszystko!

Co jeszcze zatem czeka tu na czytelników? Oczywiście jeszcze więcej miejsc, a wszystkie one opisane, przedstawione i uzupełnione o ciekawostki. O samych postaciach także znajdzie się słowo czy dwa, ale największym zaskoczeniem było dla mnie to, że ten pięknie wydany album posiada bonus w postaci figurki Spike’a. niby drobiazg, a jednak cieszy – i to jak bardzo.

Całość jest oczywiście prosta i lekka, opisy nie są szczególnie rozbudowane, a grafiki w dużej mierze pochodzą z serialu, ale to nie są minusy. Dla dzieci takie opracowanie jest znakomite, interesujące i we wspaniały sposób uzupełnia świat wymyślony. Pamiętam jak sam będąc kilkulatkiem z fascynacją siedziałem nad mapami Kaczogrodu z „Kaczora Donalda”, szukając ulubionych miejsc, bohaterów etc., a emocje te przypomniały mi się w trakcie lektury tego atlasu.

Co warto jeszcze zauważyć, to znakomite wydanie niniejszej książki. duży format (27.8 cm x 37.9 m) robi wrażenie, do tego mamy twardą oprawę, całkiem sporą ilość stron (ponad sto), znakomite, kolorowe wnętrze i wspomnianą już figurkę Spike’a. Album, bo tak wypada go nazwać, pięknie prezentuje się na półce i wygląda tak, że chce się po niego sięgnąć - i wracać. Po prostu znakomita propozycja dla miłośników My Little Pony, nie tylko tych najmniejszych. Polecam gorąco.

Recenzja opublikowana na moim blogu: http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/09/29/my-little-pony-atlas-swiata-adrianna-zabrzewska/

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2017-10-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2017,

Moją recenzję + zdjęcia znajdziecie na moim blogu, zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/atlas-swiata-my-little-pony-adrianna-zabrzewska/

Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2017-10-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Synek czyta,

"Atlas świata My Little Pony" to prawdziwe must have dla fanów sympatycznych kucyków. My również nie mogliśmy sobie odmówić przyjemności poznania od podszewki magicznej i niesamowitej krainy Equestrii.
Po świecie kucyków oprowadza nas sympatyczny Spike, którego figurkę dołączono do książki. Atlas podzielony jest na siedem głównych krain - Ponyville, Las Everfree, Cloudsdale, Canterlot, Kryształowe Królestwo, Manehattan i kilka pojedynczych miejsc. Poznamy nie tylko charakterystyczne budowle, ale odwiedzimy także tajemnicze jaskinie, tęczowe wodospady, mokradła oraz zaczarowane lasy. Każde z przedstawionych miejsc zajmuje dwie kolejne strony. Mamy tu mnóstwo anegdot i ciekawostek ze świata kucyków. Tekstu jest całkiem sporo, a umieszczony został w ramkach imitujących starodawne, papierowe zwoje.
Atlas jest ślicznie wydany. Twarda okładka i świetnej jakości papier. Wrażenie zrobiła na mnie także objętość atlasu - 96 stron w wielkim formacie! Do tego figurka smoka Spike. Ilustracje rodem z animowanej bajki zajmują całe strony. "Atlas świata My Little Pony" to prawdziwe kompendium wiedzy o kucykach, a do tego książka, która cudownie będzie prezentowała się w dziecięcej biblioteczce.

Świat dinozaurów
Okładka ksiązki - Świat dinozaurów

Bogato ilustrowana encyklopedia, w której dziecko znajdzie opis różnych gatunków dinozaurów i pozna ich zwyczaje....

Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 3
Okładka ksiązki - Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 3

Trzeci tom przygodowo-fantastycznej serii dla dzieci o Enoli, niezwykłej weterynarce specjalizującej się w pomaganiu legendarnym istotom. Album zbiorczy...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz