Osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą uczestniczyć we Mszy Świętej aktywnie i świadomie, jeśli tylko stworzy im się taką możliwość. Mogą dobrze przeżywać osobiste spotkanie z Jezusem, który daje się nam w swoim słowie i Ciele.

Ten przewodnik został opracowany z myślą o wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób są zaangażowani w przygotowanie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Zawiera zdjęcia ukazujące celebransa oraz wiernych podczas Eucharystii. Towarzyszą im krótkie komentarze, które mają w prosty sposób przybliżyć to, co dzieje się w danym momencie liturgii. Uzupełnieniem komentarzy są symbole PCS, dzięki którym osobom z trudnościami w rozumieniu języka łatwiej jest rozpoznawać poszczególne elementy Mszy Świętej. Znakami wskazana jest również postawa, jaką przyjmują wierni w kolejnych częściach liturgii.

Z książki tej można korzystać nie tylko na zajęciach katechetycznych w trakcie przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej. Może się też ona stać poręczną pomocą w czasie każdej Mszy, w której będzie uczestniczyć osoba z niepełnosprawnością intelektualną. Sprzyja temu wygodna forma publikacji, a odpowiednio opracowane treści umożliwiają sięganie po nią także osobom bez specjalistycznego przygotowania teologicznego i pedagogicznego. Do korzystania z przewodnika zachęcamy szczególnie rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością, by mogły one coraz pełniej brać udział we Mszy Świętej.

Informacje dodatkowe o Msza Święta. Przewodnik dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z symbolami PCS:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2024-09-02
Kategoria: Duchowość, religia

Tagi: Religie i wierzenia Chrześcijaństwo Duchowośc i przeżycia religijne Praktyki religijne Nauczanie religii

Kup książkę Msza Święta. Przewodnik dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z symbolami PCS

s. Ewelina Anna Turko CMBB0
Okładka ksiązki - Przykazanie miłości i przykazania kościelne. Karty pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i trudnościami w komunikowaniu się

Karty pracy przygotowane z myślą o wszystkich, dla których istotne jest religijne wychowanie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Można...

s. Ewelina Anna Turko CMBB0
Okładka ksiązki - Poznaję Jezusa. Kl. 3. Zeszyt dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i trudnościami w komunikowaniu się.

Prezentowany zeszyt jest częścią pakietu edukacyjnego dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, opracowanego jako pomoc w przygotowaniu ich do...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung