MS Windows 2000 od środka

Książka dostarczy Ci unikatowej wiedzy na temat wewnętrznych mechanizmów działania systemu Windows 2000. Została napisana we współpracy z zespołem tworzącym Windows 2000, a jej autorzy mieli pełen dostęp do kodu źródłowego systemu. Znajdziesz tutaj informacje niedostępne w innych źródłach, pozwalające pisać wydajniejsze aplikacje przeznaczone dla platformy Windows 2000. Z książki skorzystają również administratorzy systemowi. Zrozumienie tajemnic mechanizmów systemu operacyjnego ułatwi im odnalezienie źródła problemu w przypadku awarii.

Poznaj wszystkie tajemnice Windows 2000: Podstawowe pojęcia: Win32 API, procesy, wątki i prace, tryb jądra i tryb użytkownika Architektura systemu -- kluczowe komponenty Mechanizmy systemowe: obsługa przerwań, menedżer obiektów, synchronizacja, systemowe wątki wykonawcze Proces uruchamiania i zamykania systemu Mechanizmy zarządzania, Zarządzanie procesami, wątkami i pracami Zarządzanie pamięcią Zagadnienia związane z bezpieczeństwem systemu Podsystem wejścia-wyjścia Zarządzanie pamięcią masową, systemy plików Menedżer pamięci podręcznej Praca systemu Windows 2000 w sieciach lokalnych i Internecie Jeśli poważnie myślisz o tworzeniu oprogramowania dla Windows 2000 lub chcesz nim w pełni profesjonalnie administrować, Microsoft Windows 2000. Od środka stanowić będzie ważną pozycję w Twojej bibliotece. Bardziej szczegółowego opisu tego systemu operacyjnego nie znajdziesz w żadnej innej książce.

Informacje dodatkowe o MS Windows 2000 od środka:

Wydawnictwo: Helion