reklama

Mózg konia, mózg człowieka. Neurobiologia w jeździectwie

Mózg konia, mózg człowieka to książka, która rzuca nowe światło na wiedzę o tym, jak konie się uczą, myślą, postrzegają świat i funkcjonują, oraz wyjaśnia, jak pracować w zgodzie z końskim umysłem zamiast wbrew niemu. W tym pouczającym poradniku autorka Janet Jones, będąca zarówno naukowcem i doświadczoną trenerką, opisuje, jak pracują ludzkie i końskie mózgi. Prostym językiem wyjaśnia różnice i podobieństwa między sposobem widzenia świata przez ludzi i konie. Procesy i stany psychiczne - postrzeganie, skupianie uwagi, uczenie się, zaufanie czy strach - omawiane są zarówno z perspektywy człowieka, jak i konia. Wszystkie przedstawione w książce tezy ilustrowane są prawdziwymi historiami koni i ich opiekunów oraz prezentowane tak, by praktycznie pomóc w rozwiązywaniu codziennych problemów na ujeżdżalni lub w terenie.

Każdy rodzaj jeździectwa uzależniony jest od wzajemnej komunikacji człowieka i konia. Kiedy poznamy, jak funkcjonują końskie mózgi, opanujemy bardziej zrozumiałe dla koni metody porozumiewania się.

Dzięki temu:

poprawimy osiągnięcia koni, oszczędzimy czas poświęcony na trening, zbudujemy głębsze relacje z końmi, stwierdzimy, że przenikliwą uprzejmością można osiągnąć więcej niż wymuszaniem, łatwiej uporamy się z problemem złego zachowania koni, ograniczymy ilość własnych błędów popełnianych podczas pracy z końmi.

Książka Mózg konia, mózg człowieka oferuje rewolucyjne pomysły, z którymi powinien się zapoznać każdy, kto ma do czynienia z końmi.

Informacje dodatkowe o Mózg konia, mózg człowieka. Neurobiologia w jeździectwie:

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2021-05-31
Kategoria: Hobby
Tytuł oryginału: Horse Brain, Human Brain

Tagi: Publikacje popularne na temat koni i kuców bóg

Kup książkę Mózg konia, mózg człowieka. Neurobiologia w jeździectwie

Mózg konia, mózg człowieka. Neurobiologia w jeździectwie - opinie o książce

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung