Motylek

Piotr, artysta plastyk z burzliwą przeszłością i problemem alkoholowym, mieszka w niewielkim miasteczku w dwurodzinnym domu do którego wprowadza się Magda – młoda pani psycholog podejmująca pracę w Domu Dziecka. Pomimo początkowej niechęci ze strony Piotra stopniowo zaprzyjaźniają się, dzięki czemu mężczyzna podejmuje próbę walki z nałogiem. Niestety tajemnica, którą nosi w sobie Piotr, nie pozwala mu zbliżyć się do Magdy tak bardzo, jak by tego pragnął.

Informacje dodatkowe o Motylek:

Motylek - opinie o książce

Avatar użytkownika - chemasia
chemasia
Przeczytane:2015-04-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
,,Motylek" Joanny Mausch, powieść będąca debiutem autorki, zresztą bardzo udanym. Od kilku lat czytam głównie powieści naszych rodzimych pisarek, ale różnie z tym bywa. Jedne są lepsze inne gorsze, ale natknęłam się na kilka pozycji godnych polecenia. Jedną z nich jest powieść ,,Motylek", która opowiada o problemach z jakimi zmaga się wiele osób w naszym społeczeństwie. Główną bohaterką jest Magda młoda psycholog, która przeprowadza się do niewielkiej miejscowości, aby podjąć pracę w Domu Dziecka. Magda kupuje połowę domu, w którym zamieszkuje Piotr, artysta zmagający się z wieloma problemami takimi jak alkoholizm, samotność po rozwodzie czy okaleczenie ciała po wypadku. Młodzi początkowo nie pałają do siebie sympatią, ale w miarę jak się poznają zaczyna się miedzy nimi rodzić przyjaźń, która przeistacza się w gorące uczucie. Z czystym sumieniem mogę polecić tę lekturę, która dodaje otuchy, pokazuje, że w obecnym świecie można jeszcze liczyć na przyjaźń i pomoc drugiego człowieka. ,,Motylek" to nie tylko powieść o miłości, ale też o przyjaźni, poznawaniu drugiej osoby, wzajemnym wspieraniu się, a także o tym, że w życiu można zawsze wyjść na prostą z pomocą życzliwych i kochających osób.
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2013-12-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2013 roku,
Wszystkim miłośnikom romansów, powieści obyczajowych i każdemu, kto lubi interesujące, konstruktywne historie o miłości serdecznie polecam przeczytać ,,Motylka''. W tej na pozór przeciętnej powieści autorka przemyca wiele istotnych treści. Pokazuje, że nie wolno ulegać zwątpieniu i rozpaczy, ponieważ na wszystko przyjdzie odpowiedni moment i właściwa osoba. Ponadto uzmysławia, że tylko dzięki przyjaźni i miłości ofiarowanej przez drugiego człowieka można otrzymać pewność siebie, poczucie własnej wartości i wyzwolić się z życiowego impasu. Zapraszam, naprawdę warto.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski