Motek. Książka o uczuciach

Uroczy kotek zgubił mięciutki motek - swoją ukochaną zabawkę. Wędruje więc przez kolejne strony tej niezwykłej książki, aby go odnaleźć, a przy okazji opowiada o swoich emocjach: samotności, odwadze, zaciekawieniu, strachu, zmęczeniu, złości... Na końcu tej podróży dociera do wyjątkowego skarbu i odkrywa to, co w życiu najważniejsze.

Wyjątkowa książka z magicznymi ilustracjami, które przeniosą czytelnika do świata wyobraźni. Doskonały punkt wyjścia do wspólnej rozmowy o tym, jakie emocje towarzyszą nam każdego dnia i jak wpływają na nasze życie.

Informacje dodatkowe o Motek. Książka o uczuciach:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-10-26

Kup książkę Motek. Książka o uczuciach

Motek. Książka o uczuciach - opinie o książce

Kolejna bardzo wartościowa książka dla małych brzdąców. Książka, dzięki której mały czytelnik pozna różnorodność uczuć i ich znaczenie. Dziecko wraz z kotkiem, który zgubił swój motek wyrusza w świat by go odnaleźć. Podróży tej towarzyszy wiele ciekawych przygód i emocji. Czy mały bohater odnajdzie swoją zabawkę? A może dzięki tej wycieczce zyska coś znacznie cenniejszego?

Czytając z dzieckiem tę lekturę bawiłam się z nią w okazywanie uczuć. Pokazywałam jej jak można zasygnalizować strach, zmartwienie, zatroskanie, smutek, radość itp.

Książka ta to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim nauka. Obie więc gorąco polecamy. ☺

Mały kotek jest smutny, nie może znaleźć swojej ukochanej zabawki. „Motek” gdzieś mu się zgubił, a on wyrusza na jego poszukiwanie. Pragnie odnaleźć ulubioną zabawkę. Czy mu się uda? Co stanie się podczas poszukiwań.

Kiedy coś zgubimy, nawet my dorośli, towarzyszą nam emocje i to nie małe, a co dopiero dziecku. W książce znajdziemy ciekawą historię o małym kotku poszukującym swojej ulubionej zabawki. Jednak nie jest to zwykła bajeczka, to historia wartościowa, pokazująca wiele emocji, będąca doskonałym początkiem rozmowy o nich i o radzeniu sobie z nimi.

Wizualnie książka jest śliczna. Mamy twardą i solidną okładkę, a po jej otwarciu kolorowe strony z niebanalnymi rysunkami. To wszystko sprawia, że książka nie zniszczy się szybko, a dziecko z przyjemnością będzie po nią sięgać.

„Motek. Książka o uczuciach” to ciekawa i wartościowa książka, którą zdecydowanie warto dołączyć do domowej biblioteczki. Ze swojej strony z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo
Przeczytane:2023-01-15,

Pozycje dla najmłodszych przechodzą ostatnimi czasy moje najśmielsze oczekiwania. Choć nie jest to literatura skierowana typowo do mnie, to jednak z zainteresowaniem śledzę kolejne książki kierowane dla młodych czytelników, by wiedzieć mniej więcej, jakie panują obecnie trendy. Nie ukrywam więc, że sięgając po Motek. Książka o uczuciach Agaty Widzowskiej miałam pewne oczekiwania, ale i wyobrażenia tego, co mogę znaleźć na stronach tej pozycji. Czy ostatecznie polecam ten tytuł?

Głównym bohaterem jest tutaj kotek, którego najlepszym przyjacielem jest motek włóczki. Jest to jego ukochana zabawka, z którą spędza najwięcej czasu. Niestety jednak pewnego dnia motek się gdzieś gubi, a kotek wyrusza na jego poszukiwania. Jakie emocje będą mu towarzyszyć podczas tej podróży? Tego dowiecie się na kartach tej pozycji właśnie.

Ja od razu mówię - to nie będzie typowa recenzja. Nie rozpiszę się tutaj za bardzo, ponieważ ten tytuł akurat jest jednym z tych, o których za wiele napisać się nie da. Mogę natomiast napisać, że autorka za pomocą dość prostej w odbiorze historii pokazuje najmłodszym, jak mogą wyglądać konkretne uczucia i kiedy mniej więcej można się ich spodziewać. Głównym bohaterem jest kotek, czyli postać, która z pewnością wzbudzi u młodych czytelników zaufanie oraz sympatię - w końcu kto nie lubi słodkiego koteczka, któremu poniekąd trzeba pomóc?

Każda strona książki została zaprojektowana z największą starannością, co tylko świadczy o poziomie zaangażowania w to, by ukazać najmłodszym tę historię jak najlepiej. Kolorowe ilustracje autorstwa Ewy Poklewskiej-Koziełło przyciągają wzrok, ale jednocześnie nie są zbyt krzykliwe – wzrok dziecka skupiać się może na wielu elementach, ale w końcu pada on na naszego głównego bohatera, czyli szarego kotka.

Główną rolą tej książki jest pokazanie czytelnikowi, jakie uczucia mogą towarzyszyć nam, gdy z pola widzenia zniknie ktoś dla nas ważny. Początkowy strach, niedowierzanie, a nawet gniew, to tylko kilka takich przykładów. Autorka w bardzo ciekawy sposób przedstawia myśli głównego bohatera, by następnie nazwać konkretnie jego uczucia - młody czytelnik poznaje w ten sposób nie tylko nazwę danej emocji, ale i to, jaki może przybierać ona wygląd. Wiem, że się powtarzam, jednak nie potrafię opisać tego w inny sposób.

Motek. Książka o uczuciach to pozycja, która była dla mnie bardzo lekką przeprawą, jednak pokazała mi, w jak ciekawy sposób można stworzyć przyjazną dla dziecka historię, jednocześnie dostarczając cennej lekcji na temat ludzkich uczuć. Jest to dość prosta historia, a jednak niesie ze sobą bardzo ważną lekcję i z tego powodu gorąco polecam Wam tę książkę, jeśli akurat szukacie czegoś dla swoich najmłodszych bliskich. Motek zdecydowanie zasługuje na uwagę.

Avatar użytkownika - sistersasbook
sistersasbook
Przeczytane:2023-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam,

Opowieść o emocjach

Kochani porozmawiajmy dzisiaj o emocjach. My jako dorośli ludzie wiemy czym jest smutek, radość, ból, złość, zakłopotanie. I dla nas, nawet wiedząc już czym one są to i tak czasem niektóre emocje nie są łatwe do przyswojenia. Na przykład ból, czy łatwo przyswajacie ból, albo strach? No właśnie. Emocje nie są prostym tematem, a w szczególności dla małych dzieci, które się dopiero uczą czym one są.
Zadamy Wam teraz pytanie. Czy wasze dzieci wiedzą, czym są emocje? Czym są uczucia?
Mamy dla was dzisiaj wspaniałą pozycję związaną z emocjami i ich podstawową nauką. Kochani dzisiejsza recenzja dotyczy książki dla dzieci i dla ich rodziców. Zapraszamy na krótki opis książki " Motek. Książka o uczuciach" od Wydawnictwa Wilga oraz Agaty Widzowskiej.

" Czy mój motek zamienił się w słońce - myśli kot.
Czuję się zdziwiony"

Pewien kotek zgubił swój motek. Teraz podróżuje by go znaleźć i odzyskać. Towarzyszą mu przy tym wszelakie emocje, które poznaje i się ich uczy.

Książka ta to wspaniała kopalnia wiedzy, nauki i zabawy w jednym. To historia przygodowa z uczuciami jako morał opowieści. Połączenie lekkiej i prostej w odbiorze dla dzieci historyjki z przyswajaniem emocjonalnej reakcji na zaspokojenie potrzeb. Coś z czym wasze dziecko musi się zapoznać.
Książkę będzie bardzo przyjemną historią dla młodych czytelników. Nie ma w niej trudnych słów, a opowieść nie jest długa co nie zanudzi waszej pociechy.
Każda emocja, która powiawia się w książeczce jest koloru czerwonego, przez co jest wyraźna i z pewnością dosyć widoczna, jest to bardzo fajny zabieg, gdyż maluch od razu zwróci na nią uwagę.
Krótki tekst na każdej ze stron również nie pozwala na chwilę nudy, gdyż już po chwili trzeba obrócić stronę i brnąć dalej.
Jesteśmy ogromnymi fankami kotów, jak również nasza bratanica i sądzimy, że wybranie małego kotka jako bohatera było strzałem w dziesiątkę, dzieci uwielbiają koty!
W książce dziecko również poznaje świat, miasta, lasy, góry, morze, według nas jest to metafora otwartosci umysłu i poszerzenia jego pola widzenia, pokazanie innego świata, dzięki, której umysł dziecka oraz wyobraźnia zaczyna pracować. Opowieść pokazuje również przyjaźń oraz radość z dzielenia się. Ponadto książka ukazuje dziecku, że z czasem droga jest pełna niebezpieczeństw, jednak zawsze można wyjść z opresji.
Dodatkowo musicie zobaczyć te obrazki, wyglądają jak jeden wieki obraz namalowany wielobrawnymi farbami. Piękne kolory i wspaniałe kształty. No i ten motyw motka przed i po opowieści, wygląda jak zwykle bazgroły, co się dzieciom z pewnością spodoba.

Jeżeli, więc chcecie przeczytać książkę o kotku i jego motku, to polecamy wam ją serdecznie, gdyż jest po prostu cudowna. Miłego dnia.

Uczucia tak jak i emocje towarzyszą nam na co dzień, czujemy niepokój, kiedy ktoś bliski nie odbiera telefonu, czujemy radość i spokój, kiedy wreszcie oddzwania, a kiedy nam coś opowiada, czujemy się zaciekawieni. Uczucia zmieniają się nam, jak w kalejdoskopie, ważne w tym wszystkim jest to, żeby umieć je nazwać i sobie z nimi radzić tak, żeby te negatywne nie zawładnęły naszym życiem.
Motek to historia kotka, który zgubił swój ukochany motek wełny i bardzo się o niego martwił, ale to tak bardzo, że od razu postanowił zacząć go szukać. Kotek szedł pod górę i z góry, szedł bardzo daleko, a nawet płynął statkiem, a kiedy dotarł do celu, znalazł nie tylko ukochany motek, ale również kolejnego przyjaciela.
Ta książka to tak naprawdę dwie historie w jednej, ta pierwsza opowiada o kotku, który zgubił swój motek wełny i wyrusza w podróż, żeby go odnaleźć, taka zwykła, ale ciekawa historia. Druga opowiada o wszelakich uczuciach, które towarzyszą nam przy różnych aktywnościach, żeby poznać tę opowieść, trzeba się bardziej zagłębić w czytanie i zrozumieć ten drugi, ukryty sens, chociaż dzieci, które mają ukochaną maskotkę i choć raz ją zgubiły, na pewno od razu załapią, o co w tej opowieści tak naprawdę chodzi.
Dzieci tak jak ten kotek odczuwają emocje nawet bardziej niż dorośli, tylko im trudniej je nazwać, czasami próbują je ukryć pomimo tego, że są one wymalowane na ich twarzy, jak strach czy niepewność. Warto rozmawiać z dziećmi o uczuciach i je z nimi oswajać, pokazywać, że wszystkie z nich będą nam towarzyszyć, ale te negatywne możemy próbować wyciszyć i sprawić, żeby nie pojawiały się one tak często.
Jest to jedna z piękniejszych książek dla dzieci, niesie ze sobą przesłanie o tym, jak wiele uczuć może towarzyszyć nam w krótkim odstępie czasu, na pewno dostarczy nam ona sporo tematów do rozmowy z dziećmi i rodziną.

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2022-12-25,

"Motek. Książka o uczuciach" to historia kotka, który gubi swój ulubiony wełniany motek. I w tedy jest bardzo smutny oraz samotny, nie rozumie dlaczego motek go opuścił. Nagle kotek widzi długą nić, która może okazać się kluczem do odnalezienia motka. Kotek musi wykazać się odwagą, ale w pewnym momencie jest już bardzo zmęczony poszukiwaniami. Na kotka czeka wiele przygód, a podczas poszukiwań towarzyszy mu masa emocji.

Sięgnijcie po tę książeczkę i przekonajcie się czy kotek odnajdzie swój ulubiony motek.

Książeczka uczy dzieci jakie emocje mogą im towarzyszyć w różnych sytuacjach oraz jak sobie z nimi radzić.

Idealna lektura dla dzieci, ale myślę że dorośli również znajdą w niej coś dla siebie.

Książka wzbogacona jest o kolorowe ilustracje.

Polecam👌

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-12-20, Przeczytałem,

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Wilga

Poznajemy zwykłego, szarego kotka, który ma swoją ulubioną zabawkę. Jest nią motek. Pewnego dnia czerwony sznurek gubi się. Kotek, podobnie jak każdego dziecko, gdy mu coś ginie jest smutny. Ale czy tylko smutny?

Zwierzątko postanawia odnaleźć swoją zgubę i podąża za czymś czerwonym. Na początku jest zaciekawiony co to jest, a później coraz bardziej odważny. Bywa również zmęczony, zagubiony, przerażony, zły. To są tylko niektóre uczucia i emocje jakie przeżywa nasz mały bohater podczas swojej przygody. Na koniec jej czuje się w końcu szczęśliwy i radosny, ale nie tylko z powodu odnalezienia swojej ulubionej zabawki. Odnalazł on również coś jeszcze. Coś co jest bardziej cenne niż motek. Co to takiego? Przekonacie się sami.

Książeczka przeznaczona jest dla młodszych czytelników. Posiada ona 24 bogato lustrowane strony, które przykuwają wzrok. Dziecko słuchając czytanego tekstu może poszukiwać zarówno kotka, jak i motka.

Książeczka jest idealnym narzędziem do tego by poznać emocje, które towarzyszą dzieciom i nam dorosłym każdego dnia. Nauczymy się je nazywać, rozpoznawać a także porozmawiać więcej o nich.

Tekst w książce jest napisany w sposób zrozumiały dla maluchów. Przedstawiona jest konkretna sytuacja i dopasowane do niej odpowiednie uczucie, jakie towarzyszy kotkowi podczas poszukiwań. Bardzo ciekawie i zaskakująco, ta książeczka kończy się. Wszystko to sprawia, że czas z nią spędzony jest miło spędzonym czasem. Polecam!

Mikołaj bez brody?
Agata Widzowska0
Okładka ksiązki - Mikołaj bez brody?

W wiosce Mikołaja trwają gorączkowe przygotowania do świąt. Elfy kończą robić ostatnie prezenty i odkurzają sanie, renifery ćwiczą starty i lądowania na...

Galopem do gwiazd
Agata Widzowska0
Okładka ksiązki - Galopem do gwiazd

Ostatnia część opowieści o Szogunie – niezwykłym koniu na receptę. Tym razem grupa przyjaciół z Dąbrówki staje w obliczu tajemniczych...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska