Morze ciche

Urodziłem się za wcześnie. Zbyt wcześnie rano. Lepiej urodzić się wieczorem, wtedy się i słyszy, i umie mówić. Rano rodzi się głuchym i nie umie się mówić, w południe tylko się słyszy, a jak się rodzi wieczorem, umie się wszystko. Emilio jest głuchy i mówi z trudem. Na szczęście jest Javier, sąsiad. Rozumie Emilia bez słów i tłumaczy mu, jak ,,usłyszeć" szum morza.

Poetycka i mądra opowieść o przyjaźni i rozstaniu. Historia, która daje wiarę w sens życia, nawet wtedy, gdy świat nie chce nas usłyszeć.

Jeroen Van Haele jest obecnie dyrektorem znanej belgijskiej firmy produkcyjnej realizującej programy telewizyjne. Po ,,Morzu cichym" opublikował w 2006 roku ,,Ook als je me niet ziet", ilustrowaną książkę o szczęściu.

Sabien Clement studiowała ilustrację i projektowanie graficzne w Antwerpii. Zilustrowała wiele książek dla dzieci i młodzieży. Jej prace były wielokrotnie nagradzane. W 2008 r. otrzymała prestiżową belgijską nagrodę Gouden Uil dla oryginalnego holenderskiego dzieła literackiego w kategorii literatury młodzieżowej, a rok później flamandzką nagrodę Boekenpauw dla najlepszego ilustratora dla dzieci i młodzieży.

Informacje dodatkowe o Morze ciche:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2017-02-08

Kup książkę Morze ciche

Morze ciche - opinie o książce

Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2016-02-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Książka bardzo krótka, przez co nie zdążyła zapaść mi w pamięć. Emilio to głuchoniemy chłopiec, który przyjaźni się z sąsiadem Javierem. Javier pozwala mu "usłyszeć" szum morza.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski