MORIARTY: TOM 7

Ciemność nocy przeszywa ostrze i nieustające krzyki kobiet.

W londyńskiej dzielnicy Whitechapel zaczyna grasować morderca nazywany „Jack the Ripper”. William z pomocą swojego starego nauczyciela rozpoczyna w tej sprawie śledztwo. Tymczasem strach przed zabójcą pada na mieszkańców miasta i doprowadza do eskalacji napięć między powołaną przez ludność milicją a Yardem. Jaka groźba naprawdę kryje się w cieniu tej niezwykle zagmatwanej historii?

Informacje dodatkowe o MORIARTY: TOM 7:

MORIARTY: TOM 7 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-04-28, Ocena: 6, Przeczytałem,

Początek tomiku prezentuje się dość „niewinnie”. Widzimy jak „nowy” bohater o pseudonimie Bond, integruje się z innymi pomocnikami tytułowego Moriarty’ego. Lekka i luźna treść wypełniona szczyptą przyjemnego humoru, jest doskonałą przystawką przed dalszą fabułą. W kolejnych rozdziałach robi się bowiem mroczniej, bardziej przerażająco i na swój sposób krwawo. Wszystko za sprawą grasującego mordercy nazywającego się „Kubą Rozpruwaczem”. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy miejscowa ludność popada w zatarg ze stróżami prawa. Taka sytuacja nie może ujść uwadze zarówno profesora, jak i samego Sherlocka. Obaj włączają się w wielkie polowanie na mordercę.

Autor scenariusza mangi sięga więc tutaj po kolejne dobrze znanym wszystkim elementy. Jego Kuba Rozpruwacz nie jest jednak zwykłym psychopatycznym mordercą. Za jego zbrodniami kryje się oczywiście coś więcej. Wątek ten jest bardzo luźną adaptacją historii, stając się raczej podstawą do powiązania dokonanych morderstw z dotychczasową tematyką serii (nierówność społeczna).

Obok dobrze znanych postaci na kartach komiksu pojawia się również ktoś nowy. Jest nim dawny nauczyciel/opiekun braci Moriarty, który pokaże tutaj kilka swoich nietuzinkowych zdolności. Przedstawiona w tomiku akcja jest więc bardzo ekscytująca i momentami niezwykle widowiskowa. Dzięki temu całość czyta się z wypiekami na twarzy. Przedstawiona historia ponownie kończy się mocnym cliffhangerem, tak aby zachęcić odbiorcę do szybkiego sięgnięcia po kolejną odsłonę serii.

Jeśli chodzi o oprawę rysunkową, to nadal prezentuje się ona wyśmienicie. Hikaru Miyoshi potrafi oddać wielką dynamikę historii, jednocześnie dbając o należyte wyeksponowanie bohaterów. Dba on również o detale historyczne, dzięki którym tytuł posiada swój niezwykły klimat.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-03-08, Ocena: 4, Przeczytałem,

JACK THE RIPPER

Siódmy tom ,,Moriarty'ego" to część, która zadowoliła mnie chyba najbardziej z dotychczasowych. Jestem fanem Sherlocka Holemsa, temat zagadki Kuby Rozpruwacza i jego zbrodni też od lat mnie ciekawił, a że mangi uwielbiam, chyba nawet nie muszę dodawać. Dlatego tak dobrze bawiłem się czytając tę część, ale nawet abstrahując od tego, mamy tu do czynienia z bardzo dobrym komiksem trzymającym poziom poprzednich tomów.

Londyńskim Whitechapel wstrząsa seria zbrodni dokonanych na kobietach przez Jacka the Rippera. Gdy William i jego nauczyciel zaczynają śledztwo, w społeczeństwie narasta napięcie, widoczne szczególnie na linii milicja-Yard. W tym wszystkim pozostaje jedno zasadnicze pytanie: co się za tym wszystkim kryje?

Avatar użytkownika - isil
isil