MORIARTY: TOM 4

William wysyła pułkownika Morana na ściśle tajną misję przydzieloną oddziałowi MI6, która ma doprowadzić do zakończenia wyniszczającej wojny w Afganistanie.
I gdy Moranowi udaje się uporać z szarą eminencją, która stoi za konfliktem mającym wpływ na sytuację całego świata, a także z własnymi demonami z czasów służby w Afganistanie, na scenie pojawia się kolejna tajemnicza sylwetka, a mrok nad imperium brytyjskim znów gęstnieje!

Informacje dodatkowe o MORIARTY: TOM 4:

MORIARTY: TOM 4 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-12-05, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czwartą część serii w większości wypełnia opowiadanie „Człowiek ze złotą armią”, gdzie czytelnik ma okazję obserwować poczynania pułkownika Morana. William przydziela go do sprawy, która może mieć wpływ na cały świat. Bohater wspomagany przez pannę Maniepeny i „gadżety” Q ma za zadanie wyjaśnić sprawę handlu bronią i powstrzymać eskalację wojny w Afganistanie. Każdy kolejny odkryty ślad prowadzi jednak bohaterów w dość zaskakującym kierunku. Kolejne wydarzenia będą również w pewien sposób powiązane z przeszłością Morana, z którą będzie musiał się on ostatecznie rozprawić.

Autor Ryousuke Takeuchi z każdym kolejnym tomem swojej serii serwuje czytelnikowi przyjemną w odbiorze fabułę, w której nie brakuje akcji i różnorakich tajemnic. Nie inaczej jest w przypadku recenzowanej czwartej części, gdzie znaleźć można polityczne intrygi, zdrady i spiski. Twórca tym razem największą uwagę poświęca wspomnianemu pułkownikowi Moranowi, spychając całkowicie na dalszy plan Moriartyego (który pojawia się dopiero pod same koniec tomiku, wraz z Holmesem rozpoczynając nowy wątek mangi). Fabuła łączy tutaj elementy literackiej fikcji z pewnymi historycznymi wydarzeniami, tworząc naprawdę ciekawą w odbiorze treść. Twórca w tomiku tym zaczyna również wyraźniej wykraczać poza sferę dotychczasowej inspiracji twórczością Conana Doyle'a. Sięga on tutaj po inne ikony brytyjskiej popkultury, które powinny być znane każdemu człowiekowi. Pojawienie się kilku dobrze znanych nazwisk to mocny ukłon w stronę Sir Iana Fleminga i jego kultowego agenta 007. Początkowo takie połączenie może wydawać się trochę dziwne. Z każdą kolejną stroną czytelnik przekonuje się jednak o tym, że twórcy udaje się połączyć dwa światy w jeden naprawdę zgrabny i wciągający scenariusz, któremu trudno jest się oprzeć. Od pierwszej do ostatniej strony mangę czyta się więc z niekłamaną przyjemnością i chęcią poznania jej finału.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-09-06, Ocena: 4, Przeczytałem,

TAJNA MISJA

Manga ,,Moriarty" z tomu na tom staje się coraz lepsza. To, co zaczęło się bardziej jako ciekawostka i jeszcze jedna wariacja na temat ,,Sherlocka Holmesa", teraz stało się pełnoprawnym dziełem z własnym charakterem i autorskim podejściem. Zrodziła się z tego naprawdę znakomita seria z pogranicza thrillera i dramatu społecznego, którą znakomicie czyta się także bez znajomości pierwowzoru.

Wojna w Afganistanie trwa. MI6, a dokładniej wysłany przez Williama Moran, ma zadanie powstrzymać konflikt, który taka bardzo wpływa na cały świat. Jak ma to zrobić? Musi zajać się winnym, który doprowadził do takiej sytuacji. Czy mu się uda? Nawet jeśli, to wcale nie oznacza końca! imperium Brytyjskie zagrożone jest z różnych stron, a to, co się dzieje może okazać się bardzo nieoczekiwane...

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
MORIARTY: TOM 5
Ryosuke Takeuchi0
Okładka ksiązki - MORIARTY: TOM 5

,,Piękna kobieta zabawi się całym krajem i pewnym detektywem". Tajemniczy dokument, przekazywany sobie z pokolenia na pokolenie przez brytyjską rodzinę...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung