Morderstwo w Akademii

Z Królewską Szwedzką Akademią Olczak można rozstać się tylko na dwa sposoby - trzeba zostać z niej wykluczonym albo umrzeć.

14 maja 2012 roku popełniono pierwsze morderstwo - zastrzelony zostaje sekretarz Akademii Nobla. Na jego ciele znaleziono ślady prochu z 1860 roku. Kolejne morderstwa na członkach Akademii to tylko kwestia czasu. Do śledztwa przydzielono młodą policjantkę Claudię. Nie brakuje jej dociekliwości, jednak wkrótce zaczyna być niewygodna dla przełożonych i zostaje odsunięta od sprawy. Chociaż grożą jej poważne konsekwencje, podejmuje nierówny wyścig z czasem i zaczyna badać zabójstwa na własną rękę. Z każdą godziną napływają doniesienia o następnych, coraz bardziej brutalnych i wyrafinowanych zbrodniach.

Kto wygra?

Ona czy tajemniczy morderca?

Jaki jest klucz do tej zagadki?

Kim jest morderca - specem od nowoczesnej broni?

A może duchem z przeszłości?

Genialny kryminał trzymający w napięciu do ostatniej strony. Obowiązkowa pozycja dla wielbicieli Kodu Leonarda da Vinci oraz Dziewczyny z tatuażem.

Informacje dodatkowe o Morderstwo w Akademii:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2014-10-08

Kup książkę Morderstwo w Akademii

Morderstwo w Akademii - opinie o książce

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2015-03-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Modus operandi- wszystkie ofiary to członkowie Akademii Szwedzkiej, którzy wybierali laureatów Nagrody Nobla. Jeden zabity rewolwerem czarnoprochowym, jednak potem na jaw wychodzą nowe umiejętności sprawcy i jego przemyślane ruchy. ,,Coś się zaczęło." Policjantka Claudia prosi o pomoc swojego byłego, Leo, który jest literaturoznawcą, rozeznać się w relacjach i sprawach członków Akademii. Mimo, że nagle zostaje odsunięta od śledztwa, bynajmniej się nie poddaje, i wraz z Leo, próbują sami rozwikłać tożsamość mordercy... Ciekawy pomysł na intrygę, dobre wykonanie i dynamiczna akcja- to niewątpliwe plusy tego kryminału, który stylem trochę przypomina te klasyczne, ale jednak ma w sobie dozę nowoczesności, szczególnie podobały mi się fragmenty o profilowaniu sprawcy. Oklepanym i często wykorzystywanym schematem jest tylko relacja policjantka oraz amator- detektyw-pomocnik, ale na to spokojnie możemy przymknąć oko. Warto przeczytać ,,Morderstwo w Akademii", nie pożałują fani kryminałów. Nie jest to może ambitny kryminał z wyższej półki, ale czyta się go szybko i z zainteresowaniem.
Avatar użytkownika - kiniak
kiniak
Przeczytane:2015-02-03, Ocena: 5, Przeczytałam,
Polecam! Historia trzymająca w napięciu do samego końca. Trochę inna opowieść, niż te, z którymi miałam do czynienia ostatnio, może dlatego tak lekko się ją czytało. Książka w swoje kartki ma wplecione wiele ciekawostek na temat Swecji.
Avatar użytkownika - MayaK
MayaK