Morbinian

Krainy Północy kuszą, zachwycają, ale też wzbudzają lęk. Nie jest łatwo tu dotrzeć. Odkopane z odmętów zapomnienia prastare ziemie zyskują wątpliwą sławę dzięki mrocznym legendom, opowiadanym przez śmiałków, którzy odważyli się tu zapuścić. Nawet dawni bogowie postanowili ukryć to miejsce przed resztą świata Belendu.

Jeśli nie boicie się szaleństwa i śmierci, wstąpcie do tajemniczej, przeklętej puszczy Morbinian. Skonfrontujcie Magię z rzeczywistością, nie dajcie się opętać podszeptom demonów, nie zbłądźcie w gęstwinie drzew, nie zróbcie fałszywego kroku, potykając się o korzenie. Przed Wami kroczy wyjątkowo uzdolniony młodzieniec, czarnoksiężnik Refisto Hylderion.

Informacje dodatkowe o Morbinian:

Wydawnictwo: Alternatywne
Data wydania: 2023-06-22

Kup książkę Morbinian

Morbinian - opinie o książce

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2023-10-29,

Czytanie fantastyki może być świetnym sposobem na ucieczkę od szumu rzeczywistości i wejście do pięknego świata. Czytelnicy chcą zostać wciągnięci w scenerię, która przenosi ich w inny czas i miejsce. Książki fantasy otwierają drzwi do krain wykraczających poza to, co znamy i akceptujemy jako rzeczywistość.

„Morbinian” trzyma Cię w napięciu i wciąga w historię, ponieważ jednocześnie musisz dowiedzieć się, co nadejdzie, ale nie możesz tak naprawdę przewidzieć, co to będzie. Książka jest pełna magii i ciekawych zwrotów akcji. Jest bardzo dobrze napisana, a bohaterowie są bardzo atrakcyjni.

Refisto Hylderion to znakomity czarnoksiężnik i strażnik. Przeklęta Puszcza Morbinian i panująca tam magia nie jest przyjazna dla istot i mieszkańców. Wraz z elfem, krasnoludem i wojownikiem przeżywają tajemnicze, mroczne, ale przezabawne przygody.

Niesamowity zbudowany świat i mocna narracja. Czytelnicy poznają nowe wersje rzeczywistości, światy równoległe. Wszystko to pomaga poszerzyć nasze postrzeganie tego, co możliwe i niemożliwe, a także światopogląd. To doskonała rozrywka, która porusza także ważne tematy i ekscytujące alternatywne światy.

Avatar użytkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2023-10-09, Ocena: 5, Przeczytałam,

Recenzja " Morbinian"
Powiem szczerze, ciężko było mi się wziąść za tą książkę, dlatego, że ani grubością, ani małymi literkami, nie zachęca do nagłego czytania. Tak czy siak opis książki bardzo mnie zachwycił i w końcu sięgnęłam po tą cegiełkę. Książka opowiada o mrocznej krainie której strzeże jeden z trzech czarnoksiężników. Refisto, bo tak mu na imię, jest zdolnym i wszechmocnym magiem i to głównie o nim opowiada książka. To on przeżywa przygody, prowadzi czytelnika w magiczne miejsca i zapoznaje z magicznymi stworzeniami.
Czytając "Morniniana" miałam wrażenie jak by autor opowiadał nam historię bohatera poprzez opowiadania. Oczywiście książka jest jedną całością, ale mam wrażenie że każdy rozdział miał własną historię, z początkiem rozwinięciem i zakończeniem, jednocześnie rozdziały łączą się ze sobą opowiadając większą historię Refista, dzięki czemu książkę czytało mi się przyjemniej. Ze względu na jej grubość, nie musiałam czytać odrazu całej żeby się czegoś dowiedzieć. Informacje dotyczące bohatera, jego przyjaciół czy jego życia dostawałam powoli w każdym rozdziale po trochu, jednocześnie nie tracąc zainteresowania zakończeniem książki. Super

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska