Mopsik, który chciał zostać syrenką

Mopsik Peggy wyjeżdża na wakacje! Cel podróży: morze. Peggy ogromnie cieszy się z tego wyjazdu, ale jeszcze bardziej zadowolona wydaje się jej mała opiekunka Chloe. Dziewczynka ma nadzieję, że podczas pobytu nad morzem uda się jej spotkać na plaży prawdziwą syrenkę. Peggy wraz z Chloe przetrząsają plażę tam i z powrotem, ale nigdzie nie spotykają żadnej syrenki. Peggy nie chce, by jej przyjaciółka przeżyła rozczarowanie, dlatego postanawia sama zostać syreną! Czy plan mopsika powiedzie się i czy uda jej się uratować wakacyjne marzenia przyjaciółki?

Kontynuacja popularnej serii o mopsiku Peggy. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? Jest to idealna książka dla początkujących czytelników. Duża czcionka i krótkie rozdziały zachęcają dzieci do samodzielnej lektury.

Informacje dodatkowe o Mopsik, który chciał zostać syrenką:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2021-03-24

Kup książkę Mopsik, który chciał zostać syrenką

Mopsik, który chciał zostać syrenką - opinie o książce

„Mopsik, który chciał zostać syrenką” to 4 tom serii. Dostępne są następujące tomy: „Mopsik, który chciał zostać jednorożcem”, „Mopsik, który chciał zostać króliczkiem” i „Mopsik, który chciał zostać reniferem”.

Książka rozpoczyna się wspaniałą informacją 😃 o zakończeniu roku szkolnego i rozpoczęciu wakacji. Dlatego już na wstępie czytania tej książki, na buzi każdego ucznia, na pewno pojawi się uśmiech 😃. WAKACJE – czas zabawy, słońca i luzu. 🌞⛱
Peggy to tytułowy mopsik. Piesek ten do rodziny Chloe, Ruby i Finna trafił ze schroniska. Jego opiekunką jest Chloe.
Rodzice robią dzieciom niespodziankę i okazuje się, że wyjeżdżają oni nad morze, a wraz z nimi ich piesek. Zamieszkują na plaży w białym domku, na którego drzwiach wisi szyld z napisem „Chatka syrenki”.
Peggy wie, że jej właścicielka Chloe lubi syrenki 🧜🏼‍♀️🧜🏼i chciałaby spotkać jedną z nich podczas pobytu nad morzem🏖. Dlatego piesek chce ją znaleźć, aby uszczęśliwić dziewczynkę. Pomaga mu w tym mewa Perła. Mopsik poznaje jeszcze inne zwierzęta: kraba 🦂oraz dużego, czarnego psa Neptuna. Jak się okaże poszukiwania owej syrenki nie są takie łatwe i piesek postanawia…

Jeśli ciekawi Was, czy uda sie Peggy znaleźć syrenkę, to namawiam do przeczytania książki.
Lektura lekka, bardzo pozytywna i optymistyczna. Godna polecenia rodzicom czytającym swoim dzieciom do snu oraz dzieciom, które rozpoczynają przygodę z czytaniem, ponieważ książka napisana jest dużymi literami.

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2021-04-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

No sami popatrzcie na tego mopsika?? Urocze to takie, że szok!! Dzięki wydawnictwu Wilga miałam ogromną przyjemność poznać przygody Peggy mopsika. To już czwarta część przygód naszego czworonoga tym razem wyjeżdżającego nad morze.

Dla tych, którzy chcieliby zacząć od początku to:

1 tom Mopsik, który chciał zostać jednorożcem,

2 tom Mopsik, który chciał zostać króliczkiem,

3 tom Mopsik, który chciał zostać reniferem,

4 tom Mopsik, który chciał zostać syrenką.

Historie można czytać nie poklei. Druk idealny przy czytaniu dla dziecka od 6, 7 lat, ale i mnie dorosłemu przypadła do gustu. Moja córka nie miała kłopotu ze zrozumieniem tekstu. Większość sama Jej czytałam na głos i były momenty, które bawiły nas do rozpuku! Chcemy nadrobić z Helenką poprzednie części, bo Mopsik to uroczy, kochany piesek, czyli taki, jaki chciałaby mieć moja Helenka w domu. Fajny pomysł, że w podczas czytania można zobaczyć piękną grafikę, która pobudza wyobraźnie. Mopsik Peggy uczy dzieci empatii, współpracy oraz wielu innych cech, jakie rodzic chciałby przekazać własnemu dziecku. Poniżej przedstawiam opis wydawnictwa, może będziesz zainteresowany.

Opis wydawcy

W życiu mopsika Peggy wszystko układa się świetnie! Co więcej… po raz pierwszy wyjeżdża na wakacje! Cel podróży: morze. Peggy ogromnie cieszy się z tego wyjazdu, ale jeszcze bardziej zadowolona wydaje się jej mała opiekunka Chloe. Dziewczynka ma nadzieję, że podczas pobytu nad morzem uda się jej spotkać na plaży prawdziwą syrenkę. Peggy wraz z Chloe przetrząsają plażę tam i z powrotem, ale nigdzie nie spotykają żadnej syrenki. Peggy nie chce, by jej przyjaciółka przeżyła rozczarowanie, dlatego postanawia sama zostać syreną! Czy plan mopsika powiedzie się i czy uda jej się uratować wakacje przyjaciółki?

„Mopsik, który chciał zostać syrenką” to ciąg dalszy przygód mopsika Peggy. Ta zabawna i urocza historia przypadnie do gustu nie tylko najmłodszym czytelnikom. To ponadczasowa opowieść o tym, że każdy pragnie być akceptowanym i kochanym.

Mopsik, który chciał zostać elfem
Bella Swift0
Okładka ksiązki - Mopsik, który chciał zostać elfem

Rodzina Peggy wygrywa wycieczkę do Laponii! Wszyscy bardzo się cieszą, ale niestety okazuje się, że ze względu na pracę tata nie może wyruszyć w podróż...

Mopsik, który chciał zostać czarownicą. Tom 10
Bella Swift0
Okładka ksiązki - Mopsik, który chciał zostać czarownicą. Tom 10

Pełna magii opowieść z mopsikiem w roli głównej! Mopsik Peggy i Chloe cieszą się, że do sąsiedniego domu wprowadza się nowa rodzina. Dziewczynka liczy...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun