Moko. Najśmieszniejszy klaun na świecie

Klaun Moko przestał być śmieszny. Nie bawi już publiczności. Dyrektor cyrku, Pan Ponury, każe mu się wynosić!

Biedny Moko, jest taki samotny, smutny i rozbity. Tak rozbity, że z najśmieszniejszego klauna na świecie został tylko... Zresztą zobaczcie sami!

Czy Moko znajdzie choć jednego przyjaciela?

Czy jeszcze kiedyś zaśmieje się beztrosko jak dziecko?

Poruszająca i poetycka opowieść o nadziei.

Gérard Moncomble jest wielkim smako­szem opowieści - o nienasyconym wręcz apetycie na historie i historyjki. Z najwyższą starannością tworzy je w swojej fabryczce słów. Ma nadzieję, że przypadną wam do gu­stu, czytelniczki i czytelnicy!

Paweł Pawlak jest ilustratorem precyzyj­nym, sumiennym, zdyscyplinowanym i do tego stopnia odpowiedzialnym, że ilustra­cje koloruje też od spodu. Ostrzenia ołów­ków uczył się na stażu prowadzonym przez amerykańskich specjalistów, do malowania stosuje pędzelki wyprodukowane z włókien nylonowych hodowanych w dobrostanie, a prąd, który napędza jego komputer, po­chodzi wyłącznie z legalnych źródeł. Dba, by postacie, które przedstawia na swoich ilustracjach, otrzymały gruntowne wykształcenie i były dobrze wynagradzane za swoją pracę.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Moko. Najśmieszniejszy klaun na świecie:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2024-04-10
Tytuł oryginału: Moko

Kup książkę Moko. Najśmieszniejszy klaun na świecie

Moko. Najśmieszniejszy klaun na świecie - opinie o książce

[Reklama] Nasza Księgarnia

Klaun bawi i rozwesela. Trzeba mieć talent aby być komikiem. Ale bywa tak, że czasami nic nie idzie zgodnie z planem. I co się wtedy dzieje? Katastrofa.
   Historia klauna Moko okazała się być bardzo przejmująca. To co się z nim dzieje, gdy traci pracę, chwyta za serce. Moja córka była wstrząśnięta tymi wydarzeniami. Po pierwsze nie mogła pójść tego jak Pan Ponury mógł wyrzucić z pracy Moko, skoro był wizytówką cyrku. Po drugie to, co go później spotkało okazało się totalnie zaskakujące. Z całych sił trzymałyśmy kciuki aby był szczęśliwy.
    Bardzo fajna książka. Przejmująca, wciągająca i pokazująca bardzo wartościowy morał. Nam się ogromnie podobała. Została napisana przyjemnym i przystępnym językiem. Barwne ale jednocześnie proste ilustracje pięknie podbiły powieść. Twarda oprawa natomiast gwarantuje większe bezpieczeństwo przed zniszczeniem. Ale także ładniej wygląda w dziecięcej biblioteczce.

Polecam

Avatar użytkownika - Pozytywny_wolumi
Pozytywny_wolumi
Przeczytane:2024-04-24, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, Przeczytane,

?????????

,,Moko, najśmieszniejszy klaun na świecie", to opowieść o losach klauna o imieniu Moko. Wielki i charyzmatyczny Moko, którego ludzie odwiedzający cyrk kochają za jego humor, w rzeczywistości zmaga się z wewnętrznymi obawami i uczuciem małości. Pomimo swojego talentu, Moko czuje, że staje się coraz mniej widoczny. Dyrektor cyrku, Pan Ponury, wścieka się, gdy publiczność nie reaguje na występy klauna. Widzowie wydają się mieć kamienne twarze, co prowadzi do zwolnienia Moko. Z każdą chwilą Moko traci swoją radość i części ciała, aż zostaje mu tylko czerwony nosek, symbol jego smutku.

Jednakże, dzięki wierności i wsparciu chłopca z widowni, Bo, Moko odnajduje ponownie swoją radość. Bo, zaczynając bawić się z nim piłeczką, przypomina Mokowi o jego prawdziwym powołaniu i talentach. Dzięki tej magicznej interakcji Moko odzyskuje swoją integralność i szczęście, stając się ponownie najszczęśliwszym klaunem na świecie.

Moja interpretacja książeczki  podkreśla piękno historii o walce z trudnymi emocjami oraz o sile wsparcia i wiary ze strony najbliższych osób. To ważna lekcja dla dzieci, że nawet najbardziej uśmiechnięte i odważne osoby mogą czasem doświadczać wątpliwości i trudności, ale z pomocą innych mogą odzyskać swoją radość i siłę.

Czy zdarza się Wam sięgać po historie, które dają nadzieję, gdy już zdaje się, że już nawet na nią nie ma szans?

Cieszę się, że powstają książki dla dzieci z głębszym sensem, których przesłanie jest umiejętnie wplecione w opowieść wciągającą młodszych odbiorców.

Przybycie cyrku do miasta to wielkie wydarzenie które wiąże się z ogromną ekscytacją. Kolejka do wejścia rośnie, w końcu ma tam wystąpić najśmieszniejszy klaun na świecie o imieniu Moko. Pod presją dyrektora cyrku, Pana Ponurego, zdaje się, że umiejętności Moko maleją i nie śmieszy publiczności jak kiedyś. W cyrku zapanował lodowaty klimat, który z łatwością daje
się odczuć czytelnikowi, a to za sprawą niechlubnego podejścia dyrektora do występów klauna. Moko czuje się nieważny i bez talentu, rozpada się na kawałki, co jest umiejętnym i przemyślanym zabiegiem literackim. Przypomina to upadek wiary w siebie, jednak jest jeszcze nadzieja, Moko może stać się szczęśliwy, w czym pomaga mu Bo, chłopiec, który zapamiętał klauna z przedstawienia. Okazuje się, że klaunowi potrzebny był przyjaciel, który odbuduje jego wiarę w siebie.

Jak udało się Bo odczarować niepowodzenia i smutek Moko? Przekonajcie sę sami. Na pewno ta oryginalnie skonstruowane perypetie bohaterów przypadną Wam do gustu.

Ta poetycka opowieść Was zachwyci i na pewno skłoni do ważnych dyskysji, poruszy Wasze serca.

Zagadkowa koperta listonosza Artura
Gerard Moncomble0
Okładka ksiązki - Zagadkowa koperta listonosza Artura

W ogromnej torbie listonosza Artura wśród wielu przesyłek i kart pocztowych jest jeden szczególny list. Tajemniczy. Zagadkowy. List zjawa! Kto go nadał...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;