reklama

Moje własne zoo. Odkrywamy tajemniczy świat zwierząt

Zwierzęta są na wskroś wspaniałe! Zdumiewają na każdym kroku!

Ta unikatowa książka przedstawia królestwo zwierząt, a czyni to w iście mistrzowski sposób! 48 wielkoformatowych stron z przykuwającymi uwagę ilustracjami i mnóstwem frapującej wiedzy porwą naszych małych czytelników do fascynującego świata zoologii i sprawią, że będą chcieli pozostać w nim na dłużej...

? Interesujące gatunki zwierząt

? Zaskakujące fakty przyrodnicze

? Pełne artyzmu realistyczne ilustracje

? Eleganckie wielkoformatowe wydanie.

By poznać sekrety natury...

Informacje dodatkowe o Moje własne zoo. Odkrywamy tajemniczy świat zwierząt:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-04-26
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Tytuł oryginału: Encyclopaedia of Animals for Young Readers

Kup książkę Moje własne zoo. Odkrywamy tajemniczy świat zwierząt

Moje własne zoo. Odkrywamy tajemniczy świat zwierząt - opinie o książce

Avatar użytkownika - Wymoowka
Wymoowka
Przeczytane:2023-06-30, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Czy lubicie wraz z dziećmi poznawać sekrety natury? Jeśli tak, to gorąco polecam wspaniałą książkę "Moje własne zoo. Odkrywamy tajemniczy świat zwierząt" z serii Życie bez granic, wydawnictwo Jedność. Publikacja zachwyca wydaniem - przepiękne, realistyczne ilustracje, bardzo duży format, grube, matowe strony oraz mnóstwo fascynującej wiedzy. W środku znajduje się 48 stron pełnych zaskakujących faktów przyrodniczych na temat wielu interesujących ssaków, ptaków, ryb, płazów, gadów oraz bezkręgowców. Ale (co bardzo ważne!) tekstu nie jest za dużo, więc nie ma obaw, że znudzi młodych odkrywców. Książka sprawdzi się jako wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań dziecka, uzupełnienie edukacji domowej oraz jako prezent.

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-08-18, Przeczytałam, Mam,
"Moje własne zoo" to wielkoformatowy atlas zwierząt, który przyciąga młodych odkrywców (i nie tylko) zarówno swoją okładką jak i zawartością. To solidnie wykonana książka, w której pierwsze skrzypce grają ilustracje. Duże, wyraźne, bardzo realistyczne, wciągają młodzież do świata zwierząt.    A każde przedstawione na obrazku stworzenie ma swój krótki opis, zawierający najciekawszą informację na jego temat. Oprócz tego na każdej rozkładówce znalazło się kilka słów odnośnie całej grupy. Całość jest bardzo przejrzysta i czytelna poprzez jednolite tło oraz wyraźną czcionkę.   Książka ma aż 48 stron zapełnionych przeróżnymi zwierzakami, od tych bardzo dobrze wszystkim znanych, po te trochę mniej. Znalazło się tu miejsce dla lisa, hipopotama czy pawia jak również dla mandryla, uszatka niebieskobrzuchego, wigonia i kapibary.    Myślę, że to dobra propozycja by zainteresować dziecko światem zwierząt. Może zachęcić by poznać więcej szczegółów o danym gatunku, znaleźć innych przedstawicieli danej grupy lub sprawdzić jakie zwierzęta żyją najbliżej nas. Na pewno daje masę możliwości do późniejszego wykorzystania.    Ta forma spodoba się też maluchom, bo mogą wskazywać palcem wybrane zwierzę a krótki opis ich nie zanudzi.

Przyznaję, że książka totalnie mnie zaskoczyła formatem jak i zawartością. :)

Avatar użytkownika - alicjaplaskonos
alicjaplaskonos
Przeczytane:2023-06-16, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Moje własne zoo" podzieli Wam zwierzęta na ssaki, ptaki, ryby, płazy, gady i bezkręgowce. Każda z grup jest jeszcze podzielona na mniejsze jak gryzonie, papugi, węże czy motyle. Grupy są krótko ogólnie opisane oraz są wymienione różne zwierzęta z danej grupy również z pojedynczymi, najważniejszymi informacjami. Dzięki temu, dziecko wie co to za zwierzę, z jakiej grupy pochodzi i czym się charakteryzuje.

Książka nie jest przeładowana opisami, dlatego uważam, że będzie idealna dla przedszkolaka.

Całość jest bardzo ładnie wydana w naprawdę imponującym formacie z pięknymi ilustracjami.

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2023-05-04, Przeczytałem,
"Moje własne zoo. Odkrywamy tajemniczy świat zwierząt" to najnowsza publikacja od Wydawnictwo Jedność , w której wkroczycie do fascynującego świata zoologi. Ta wielkoformatowa książka, pełna jest niezwykłych, realistycznych ilustracji. Na 48 stronach znajdziecie liczne ciekawostki dotyczące ssaków, ptaków, ryb, płazów, gadów i bezkręgowców. Przyjrzyjcie się im dokładanie, gdyż wiele z nich to naprawdę ciekawe istoty. Z tego unikatowego albumu dowiecie się między innymi o tym, że ssaki potrafią latać, a żyrafa to daleka ciotka waleni. Czyż to nie fascynujące? Polecam serdecznie! Dzieci zaspokoją swoją ciekawość i poznają wiele zaskakujących faktów.

Książki z serii "Życie bez granic" raz za razem mnie zachwycają. Kiedy tylko myślę, że poprzednia pozycja w tym cyklu była najpiękniejsza, to zaraz pojawia się coś nowego i co istotne- równie olśniewającego.

"Moje własne zoo" i "Mój własny ogród" to książki, które przykuwają uwagę od pierwszego spojrzenia i nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie.

Zwróciliście uwagę na ich format? Nie bez powodu na zdjęciu znalazł się mój 3,5 latek, który ma opinię dość wysokiego jak na swój wiek ?

Te wielkoformatowe książki kryją na swoich stronicach przepiękne ilustracje opatrzone interesującymi faktami na temat świata zwierząt i roślin.

Każda rozkładówka odkrywa przed nami kolejne tajemnice, a ich podział jest bardzo logiczny, co sprawia, że dziecko nie czuje się w żaden sposób zagubione.

Przyznam, że zdjęcia w zupełności nie oddają piękna tych pozycji. Sama przewidywałam, że książki mi się spodobają, ale dopiero biorąc je w ręce przekonałam się, że da się w nich wprost zakochać.

Każdy z przedstawionych obrazków został opatrzony krótkim opisem naładowanym ciekawostkami. Właśnie taką formę uważam za idealna dla najmłodszych, którym przecież dość ciężko skupić się przy długich tekstach.

Prócz standardowych gatunków zwierząt czy roślin znajdą się także przedstawiciele, którzy nie są tak dobrze znani nawet dorosłym, co z pewnością podnosi atrakcyjność ?

Dla mnie jest to przyrodniczy "must have" dziecięcej biblioteczki

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski