Moje nieznane serce

W 2005 roku Charlotte Valandrey, znana francuska aktorka, ujawniła w swojej książce L’Amour dans le sang, że poddała się niedawno przeszczepowi serca. Jej zmęczone emocjami serce zostało zastąpione innym. Miesiąc po ukazaniu się tej książki Charlotte otrzymała anonimowy list: „Znam serce, które w Pani bije, kochałem je kiedyś…”. Te z pozoru szalone słowa poruszają nią do głębi, szczególnie że od jakiegoś czasu regularnie prześladują ją nocne koszmary i odczucia „déja-vu”, a jej osobowość ulega zastanawiającym zmianom. Czy rzeczywiście przejawia się w niej jakieś inne życie? Charlotte, waleczna matka i pełna radości kobieta, pociąga nas za sobą w porywającą podróż, która poprzez tajemnicę pamięci komórek i sercowe wzloty i upadki doprowadzi ją być może do świetlistego portu, w którym czeka wymarzona wielka miłość.

Informacje dodatkowe o Moje nieznane serce:

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Pax
Data wydania: 2013-08-21
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-211-1940-3

Kup książkę Moje nieznane serce

Moje nieznane serce - opinie o książce

Avatar użytkownika - owuwu
owuwu
Ocena: 1, Przeczytałam, Mam,

No dobrze... Autorka przeszła przeszczep serca. Tu jej współczuję.
Ale nie rozumiem dlaczego dorosła kobieta nie potrafiła uchronić się przed złapaniem HIVa.
Książkę odłożyłam w połowie, bo nie byłam w stanie znieść biadolenia autorki jaka to jest biedna, bo żyję z wirusem. Gdyby wcześniej pomyślała to by go nie miała.
Proste.
Nie polecam.

Na wstępie pragnę podziękować Instytutowi Wydawniczemu PAX za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Charlotte Valandrey jest francuską aktorką, która jako jedna z nielicznych, na kartach swojej książki, nie ukrywa swojej seropozytywności oraz przebytego w dosyć młodym wieku przeszczepu serca... Z niezwykłym hartem ducha opisuje swoje zmagania z chorobą... Otwarcie mówi także o zastoju zawodowym, poszukiwaniu prawdziwej miłości oraz o bardzo silnej więzi, która łączy ją córką Tarą... "Moje nieznane serce" jest także opowieścią o ogromnej chęci poznania tożsamości swojego dawcy... Autorka pragnie się tego dowiedzieć, gdyż od pewnego czasu nawiedzają ją dziwne i przerażające sny o tym, że umiera. W snach tych pojawia się również wypadek samochodowy oraz postać noworodka z zamkniętymi oczami... Czy Charlotte uda się rozwikłać tajemnicę owych koszmarów i ich ewentualny związek z przeszczepem?? Czy znajdzie w końcu upragnioną miłość i poczucie bezpieczeństwa? Dowiecie się czytając tę historię o sile ducha, charakteru, przyjaźni oraz wielu innych życiowych aspektach...
Avatar użytkownika - biedro_nka
biedro_nka