reklama

Moje dziecko ma autyzm. Opowieści matek

Źródło inspiracji dla rodziców dzieci z autyzmem

Wychowywanie dzieci z autyzmem stawia wiele wyzwań przed ich rodzicami, którzy często spotykają się z niezrozumieniem i muszą się tłumaczyć ze swoich strategii wychowawczych. Doświadczenie innych rodziców dzieci z ASD może więc stanowić cenne źródło inspiracji i wsparcie w trudnym procesie wychowania. Książka Moje dziecko ma autyzm zawiera opowieści matek osób z autyzmem z różnych zakątków świata - od Ameryki po Australię. To zbiór poruszających historii o lepszych i gorszych momentach życia rodzinnego oraz o zmianach w postrzeganiu autyzmu przez społeczeństwo.

Oddając głos matkom dzieci z autyzmem, Maggi Golding i Jill Stacey obalają stereotypowy pogląd, że autyzm stanowi wynik błędów wychowawczych. Ich książka daje rodzicom poczucie, że są częścią wspierającej się międzynarodowej społeczności, wierzącej w moc rodzicielskiego uczucia. Jednocześnie ukazuje zarówno uwarunkowaną kulturowo różnorodność, jak i uniwersalność doświadczenia rodzica dziecka z ASD.

,,Cudowny zbiór opowieści matek z całego świata. Zachwyt budzą ich heroizm, ciężka praca i radość z tego, co razem ze swoimi dziećmi zdołały osiągnąć".

Gary B. Mesibov, prof. em., University of North Carolina

,,Inspirujące opowieści o bezwarunkowej miłości snute przez matki, które wykazały się niebywałą siłą i determinacją w walce o godne życie i szczęście dla swoich dzieci".

Hilde De Clercq, kierowniczka Centre for Training in Autism w Belgii

Jill Stacey - współzałożycielka organizacji Autism South Africa (ASA), była kierowniczka World Autism Organisation.

Maggi Golding - konsultantka ds. edukacji osób z autyzmem, instruktorka metody TEACCH oraz krajowa koordynatorka programu Makaton South Africa.

Informacje dodatkowe o Moje dziecko ma autyzm. Opowieści matek:

Moje dziecko ma autyzm. Opowieści matek - opinie o książce

Gigant Poleca Tom 10/2016 Pływający z rybami
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Gigant Poleca Tom 10/2016 Pływający z rybami

Bracia Be wreszcie wychodzą z więzienia. Przerażony Sknerus obmyśla chytry plan, by ochronić swoje pieniądze. Chce, żeby skarbiec spoczął na dnie morza... ...

Francja
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Francja

Album z nowej serii „Kolory świata”: „Francja” to tytuł idealny na ciekawy prezent z racji tematyki oraz opracowania: wygodny format, obwoluta, duże zdjęcia...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung