Mój pierwszy zielnik. Zbieram kwiaty, liście i trawy

Ta książka zaprasza dzieci i całe rodziny na niezwykły, pełen wrażeń i niesamowitych odkryć spacer po okolicy - na zbieranie kwiatów, liści drzew i traw!

Wystarczy schować ją do plecaka, zaprosić rodziców, rodzeństwo i dziadków i wyruszyć na niezapomnianą wyprawę - na poszukiwanie zielonych skarbów natury.

W tej publikacji znajdziemy mnóstwo zdjęć i rysunków roślin oraz wiele cennych informacji i przydatnych wskazówek.

Ale najwspanialsze jest to, że znajdziemy tu miejsce na wklejenie ponad 25 znalezisk i zapisanie obserwacji na ich temat.

Stwórz swój pierwszy zielnik i odkrywaj sekrety botaniki!

Informacje dodatkowe o Mój pierwszy zielnik. Zbieram kwiaty, liście i trawy:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-05-08
Tytuł oryginału: Blätter, Blüten & Gräser Mein Herbarium für über 25 Pflanzen

Kup książkę Mój pierwszy zielnik. Zbieram kwiaty, liście i trawy

Mój pierwszy zielnik. Zbieram kwiaty, liście i trawy - opinie o książce

Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć tego, czym jest zielnik, to w nim przyklejamy piękne liście drzew lub znaleziska z łąki, stworzenie go nie jest jednak takie proste, ponieważ nie każdy zna wszystkie nazwy roślin, ale dzisiaj pokaże wam coś, co sprawi, że szukanie nowych nabytków stanie się przyjemnością.
Mój pierwszy zielnik to pozycja idealna dla całej rodziny, ponieważ tworzenie go jest tak wspaniałym zajęciem, że na pewno zaangażują się w to wszyscy, nie tylko dzieci, ale też dorośli. Zaczynając od początku to na pierwszej stronie mamy miejsce na imię, zdjęcie oraz datę urodzenia osoby, która będzie jego właścicielem, potem jest spis treści, wskazówki dotyczące zbierania i suszenia znalezisk oraz to, jak łatwo określić, jaka to roślina. Potem mamy już kartki do wypełniania samodzielnie, po lewej stronie charakterystykę danej rośliny, opis oraz to gdzie jej szukać, a po prawej stronie miejsce na wklejenie jej, wpisanie daty, miejsca znalezienia oraz to, czy zaobserwowaliśmy na niej jakieś zwierzęta. Rośliny, jakie trzeba znaleźć to dąb szypułkowy, lipa drobnolistna, orzech włoski, mak polny, jastrun czy też niecierpek pospolity, mamy również miejsce na listki, które nie są wymienione w tym zielniku, ale chcielibyśmy je tam mieć.
Ja jestem tym zielnikiem zachwycona, już jakiś czas temu myślałam, żeby taki założyć z dziećmi, ale wciąż brakowało mi motywacji, nie jestem też jakąś wybitną znawczynią roślin, więc sama nie wiedziałam, co moglibyśmy tam wkleić. Tutaj mamy gotowe rozwiązanie, od razu widzimy, jak roślina wygląda, mamy wskazówki, gdzie jej szukać i do tego przy okazji możemy co niego o niej poczytać, więc jest to dodatkowa nauka.
My tworzymy ten zielnik całą rodziną, nie spieszymy się, ponieważ nie na tym to polega, każdy spacer to dla nas przygoda, bo sami nie wiemy, z czym z niego wrócimy, zachęcam was również do takiej aktywności, bo jest to duża frajda dla dzieci.

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-09-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Jak wskazuje tytuł ten zielnik może być tym pierwszym dla dziecka i całej rodziny. I ja się z tym zgadzam.

Jestem zachwycona jego wydaniem, szatą graficzną, pomysłem i tym jak wygląda po uzupełnieniu.

Zielnik zawiera we wstępie krótkie informacje dotyczące zbierania i suszenia roślin, trochę wiedzy o ich budowie. Następnie jest już ta właściwa część, podzielona na drzewa, kwiaty i zioła, oraz trawy.

W każdej części omówiono po kilka roślin. Pod nazwą zamieszczono krótki opis, kilka ilustracji oraz przeróżne ciekawostki czy mini zadania, a właściwie zachęty do eksperymentowania i obserwacji (np. poszukaj ściętego pnia i policz słoje, spróbuj jak smakuje bukiew).

Kolejna strona to puste miejsce przeznaczone do wklejenia zebranych skarbów i uzupełnienia opisu, czyli miejsca i daty znalezienia oraz zwierząt zaobserwowanych na roślinie. A na końcu każdego rozdziału znajdują się dwie puste strony na wklejenie własnych znalezisk nie wymienionych wcześniej.

W książce znajdują się także pomysły na wykonanie grzybów z leszczyny, figurek z kasztanów, panienki z maku czy też czerwonej farby z jego kwiatów.

Ten zielnik to zachęta do odkrywania świata roślin, do wyruszenia na spacer i przyjrzenia się temu co wokół nas rośnie oraz do eksperymentowania z przyrodą.

Polecam Wam serdecznie! To dobra okazja do zainteresowania dzieci otaczającym światem i spędzenia czasu razem.

Mój egzemplarz jest już wypełniony, po zdjęcia środka zapraszam na https://kawauzolzy.blogspot.com/2023/09/moj-pierwszy-zielnik-zbieram-kwiaty.html

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-09-09, Ocena: 6, Przeczytałem,

Zbliża się jesień i czas gdy z drzew będą spadać kolorowe liście. I dlatego chciałam zaproponować Wam i Waszym dzieciom wspaniałą zabawę. Idąc na spacer zbierajcie liście i trawy, a może jeszcze gdzieś spotkacie jakieś kwiatki. Wjeździe je do domu, ususzcie i stworzycie swój zielnik. A w jaki sposób rozpoznać co właśnie zebraliśmy? Z pomocą śmieszy Wydawnictwo Jedność.

,,Mój pierwszy zielnik. Zbieram kwiaty, liście i trawy" to przepięknie wydana książka, która zawiera wiele cennych faktów ze świata roślin, które nas otaczają. W książce znajduje się ponad 20 gatunków roślin, które są szczegółowo opisane. A najlepsze jest to, że nasze znaleziska możemy wklejać i opisywać na sąsiedniej stronie.

Oprócz nazw roślin znajdują się tutaj informacje i ich cechach charakterystycznych, wysokości, okresie kwitnięcia oraz wieku. Jest tutaj wiele ciekawych propozycji zadań i ćwiczeń jak np. w jaki sposób wykonać leszczynowe grzybki lub makową panienkę.

Książa posiada wiele kolorowych ilustracji, które pobudzają wyobraźnię. Jest niewielka i idealna by włożyć ją do plecaka i wyruszyć na spacer pełen przygód.

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun