Mój kumpel mikrob, tom 1

Pełna humoru bestsellerowa opowieść dla dzieci i dorosłych!

Rebeka ma sześć lat, prawie sześć i pół. Choruje częściej niż inne dzieci, bo ma słaby system odpornościowy. Jakby tego było mało, jej rodzice coraz częściej się kłócą i myślą o rozwodzie. Wtedy w życiu dziewczynki pojawia się niesamowity przyjaciel - mikrob Ernest! Zaczyna szkolić Rebekę w sztuce mikrobii, dzięki której łatwiej będzie jej pokonywać codzienne kłopoty. A kiedy bohaterka wyjedzie na wieś do szalonego Dziadka Owadka, przypomni sobie, jak wygląda szczęśliwe życie... Ernest i Rebeka to chwilami wesoła, chwilami smutna, ale zawsze mądra opowieść, która zdobyła nagrodę Festiwalu Komiksowego w Angouleme w 2013 roku.

Pomysłodawcą serii jest francuski scenarzysta Guillaume Bianco (Kegoyo & Klaudia, Billy Brouillard), a rysownikiem włoski grafik Dalena Antonello (Sybil, Monster Allergy).

Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Mój kumpel mikrob, Ten okropny Sam i Dziadek Owadek.

Seria Ernest i Rebeka należy do linii wydawniczej KOMIKSY SĄ SUPER!, w której ukazują się również takie tytuły, jak: Lou!, Ptyś i Bill oraz Studio Tańca. Przedstawiamy w niej humorystyczne, świetnie narysowane i mądre komiksy dla dzieci, bestsellery na europejskim rynku wydawniczym.

Informacje dodatkowe o Mój kumpel mikrob, tom 1:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2018-10-03
Tytuł oryginału: Ernest & Rebecca: Mon copain est un microbe (vol. 1); Sam le repoussant (vol. 2); Pépé Bestiole (vol. 3)

Kup książkę Mój kumpel mikrob, tom 1

Mój kumpel mikrob, tom 1 - opinie o książce

Wyspiański. Malarstwo
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wyspiański.  Malarstwo

Stanisław Wyspiański (1869-1907) - jeden z najwybitniejszych artystów polskiego modernizmu, współzałożyciel Towarzystwa Artystów Polskich...

Wielcy Malarze (#37). Historia od Impresjonizmu do Abstrakcjonizmu
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wielcy Malarze (#37). Historia od Impresjonizmu do Abstrakcjonizmu

Wielcy malarze- Od Caravaggio do Rembrandta , Van Gogha do Rafaela, Leonardo do Gauguina wzbogacone o trzy polskie wielkie nazwiska Wyspiański, Matejko...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung