Mog i dziecko

Judith Kerr - brytyjska autorka i ilustratorka książek dla dzieci, odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego. Jej seria o kotce Mog to klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej, od ponad 50 lat nieustająco wznawiana i czytana.

Spokojny i leniwy dzień kotki Mog zostaje zakłócony, kiedy w domu pojawia się dziecko. Jedyne, na co Mog ma ochotę, to spanie i jedzenie, ale nie ma na to szans z maluchem w pobliżu. ,,Mog uwielbia dzieci" - twierdzi pani Thomas, ale kotka nie jest co do tego przekonana.

Informacje dodatkowe o Mog i dziecko:

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2023-09-13
Tytuł oryginału: Mog and the Baby

Tagi: Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Mog i dziecko

Mog i dziecko - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-10-16, Ocena: 6, Przeczytałem,

Dla kocich fanów (i nie tylko!) mam dziś klasykę brytyjskiej literatury. To jedna z części serii o kotce Mog, która została po raz pierwszy opublikowana w 1980 roku. 10 lat wcześniej ukazał się tytuł “Mog. Zapominalska kotka”, o którym tu więcej napiszę.

Oba tytuły zagościły na polskim rynku dzięki wydawnictwu Mamania i to jedyne publikacje w naszym ojczystym języku.

Mog to urocza kotka, która ma kłopoty z pamięcią, a jej życie obfituje w nietuzinkowe zdarzenia.

Dzień w rodzinie Thomasów zaczyna się niepozornie, nie zapowiada się nic nadzwyczajnego. Debbie wybrała się do szkoły, a Nicky zostaje w domu. Z wizytą wpada Pani Clutterback z dzieckiem, które wymaga opieki w czasie, gdy ona będzie na zakupach. Pani Thomas jest zadowolona, chętnie pomoże z przekonaniem, że kotka lubi dzieci. Jednak bobas tylko płacze i wydaje odgłos “jiiii”, co wyprawadza Mog z równowagi. Targają nią negatywne emocje, jej rutyna zostaje zaburzona. W dodatku dziecko nie opuszcza jej na krok, podjada jej obiad, a hałas nie daje jej spać.

Akcja nabiera tempa i emocje kotki sięgają zenitu, więc postanawia uciec. Jak myślicie, co wówczas zrobi maluch? Co może się stać?
Podpowiadam, że będzie tu motyw kociej odwagi i pomocy innym, a Mog nieźle zaskoczy czytelników.

Tekst świetnie się czyta, łatwo wpada w ucho, a historia wywołuje mnóstwo śmiechu, ale i …odrobinkę adrenaliny. Ilustracje są fantastyczne, maluchy z nich odczytają, co się dzieje, bo idealnie oddają uczucia, zwłaszcza kotki Mog. Uwielbiam jej mimikę niezadowolenia.

Będziemy wypatrywać kolejnych tomów o Mog, liczymy na to, że pojawią się wkrótce.

Czy znacie Mog? Zaprosicie ją do siebie?

Zapominalska kotka Mog
Judith Kerr0
Okładka ksiązki - Zapominalska kotka Mog

Mog jest przemiłą kotką, kochaną przez całą rodzinę, jednak... okropnie zapominalską! Zapomina o istnieniu kocich drzwiczek, zapomina, że już jadła kolację...

Mog, narozrabiałaś
Judith Kerr0
Okładka ksiązki - Mog, narozrabiałaś

Kiedy w ogrodzie Mog zostaje rozłożony wielki biały namiot, kotka jest bardzo nieszczęśliwa, boi się wyjść na zewnątrz. Załatwia się na krześle pana Thomasa...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka