reklama

Mobbing. Rozpoznawanie, reagowanie, zapobieganie

Niegdyś czarownice, potem mniejszości narodowe,
a teraz... pracownicy?

Jeśli doświadczasz przemocy psychicznej, broń się przed atakami prześladowców Jeśli jesteś przełożonym, zapobiegaj niszczącym konfliktom w zespole Jeśli jesteś postronnym obserwatorem, obal mur milczenia i chroń słabszych od siebie -- Co mobbing ma wspólnego z jazdą samochodem z prędkością 180 kilometrów na godzinę?
-- To, że i jednemu, i drugiemu trzeba powiedzieć: "STOP!". Ale nie tylko to -- i jedno, i drugie jest powszechne i dotyczy nas wszystkich.

Oto jest: mobbing, produkt uboczny stresu i agresywnego dążenia do kariery. Ile razy widziałeś, jak ofiara wojny psychologicznej zamyka się w sobie i traci chęć do pracy? Ile znasz firm, w których królują: zazdrość, chorobliwe ambicje i niezdrowa rywalizacja? Z mobbingiem stykasz się częściej, niż myślisz. Być może doświadczyłeś go na własnej skórze, może byłeś tylko postronnym obserwatorem, a może odpowiadałeś za pracę zespołu, w którym relacje międzyludzkie pozostawiały wiele do życzenia.

Atmosfera mobbingu jest niszcząca nawet wówczas, jeśli nie dotyka Cię bezpośrednio. Czas najwyższy skończyć z psychicznym terrorem w miejscu pracy.

Z tej książki dowiesz się, jak: myślą i zachowują się mobberzy, można wyjść z roli szykanowanej ofiary, odróżniać mobbing od zdrowej rywalizacji w pracy, chronić przed tym zjawiskiem pracowników nowych i słabszych psychicznie, uruchomić procesy organizacyjne przeciwdziałające mobbingowi, szukać zadośćuczynienia na drodze sądowej.

Informacje dodatkowe o Mobbing. Rozpoznawanie, reagowanie, zapobieganie:

Wydawnictwo: Onepress