Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję drzewa

Rozszerzenie bestsellerowej serii Młodzi Przyrodnicy.

W książce znalazły się opisy różnych gatunków drzew, które można spotkać w Polsce. Szczegółowa charakterystyka: po czym rozpoznać dany gatunek, korony, liście. Oprócz starannie dobranych faktów w książce znalazły się również ciekawostki dotyczące poszczególnych gatunków.

Tekst wzbogacony jest pięknymi, realistycznymi ilustracjami.

Informacje dodatkowe o Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję drzewa:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2021-09-01

Kup książkę Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję drzewa

Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję drzewa - opinie o książce

Avatar użytkownika - paulinarobak
paulinarobak
Przeczytane:2021-10-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2021,

Z tym przewodnikiem rozpoznawanie drzew to sama przyjemność 🌳🌲

"Rozpoznaję drzewa" to kontynuacja dość pokaźnej serii "Młodzi przyrodnicy". Można tu znaleźć wiele przydatnych, a zarazem interesujących informacji. Z tym kolorowym przewodnikiem rozpoznawanie krajowych drzew i krzewów to czysta przyjemność. Oprócz nazw polskich jest również nazewnictwo łacińskie. Każdy gatunek zawiera informacje m.in. na temat występowania, pokroju rośliny, wyglądu korony, liści, kwiatów, owoców, kory. Poza podstawowymi wiadomościami książka zawiera liczne ciekawostki (np. "Wiąz szypułkowy o imieniu Wiedźmin, najgrubszy w Europie, a rosnący w Komorowie, długo się trzymał, ale w 2020 roku poważnie ucierpiał podczas wichury."), ale i bardzo praktyczne wskazówki - np. jakie grzyby najczęściej rosną pod modrzewiami, albo które ptaki najchętniej zakładają gniazda na świerkach i innych drzewach iglastych.

Z uwagi na zainteresowanie praktycznie wszystkim, co jest związane z tematyką biologiczną widzę wiele możliwości, jakie daje ta publikacja. Niewielki, poręczny format jest idealny do tego, by korzystać z tego przewodnika na spacerach rodzinnych, ale świetnie sprawdzi się również na wycieczkach szkolnych jako narzędzie do realizacji zagadnień z zakresu edukacji ekologicznej. W piątej klasie polecam skorzystanie z tej właśnie książki na lekcjach biologii przy tematach dotyczących rozpoznawania drzew i krzewów.

Proste, a zarazem bardzo jednoznaczne w odbiorze rysunki sprawiają, że nawet małe dzieci są w stanie odnaleźć i porównać poszczególne liście, kwiatostany czy owoce drzew. Książeczkę tę można również wykorzystać do stworzenia własnego zielnika, a uporządkowane treści sprawiają, że szukanie zamieszczonych w niej informacji jest bardzo łatwe, a zarazem przyjemne. Dzięki tego typu publikacjom i odrobinie chęci można sprawić, że poznawanie przyrody od najmłodszych lat kojarzyć się będzie z ciekawą zabawą i fascynującą przygodą. Gumka z boku zabezpiecza przed otwarciem książki np. w plecaku. Żeby było więcej atrakcji można wzbogacić i urozmaicić swoje poszukiwania o inne części serii - np. "Ślady zwierząt" lub "Rozpoznaję ptaki".

"Rozpoznaję drzewa" z pewnością sprawi radość młodym przyrodnikom i poszukiwaczom przygód, którzy uwielbiają spędzać czas na łonie natury. Rodziców i nauczycieli z kolei może zainspirować do aktywnego, efektywnego, wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

A może chcielibyście się dowiedzieć, z których gatunków można zrobić własne bonsai?
Jeśli tak, to w tej książce są i takie wskazówki!

Młodzi przyrodnicy. Motyle i gąsienice
Patrycja Zarawska0
Okładka ksiązki - Młodzi przyrodnicy. Motyle i gąsienice

Z książki ,,Motyle i gąsienice" młodzi czytelnicy dowiedzą się, jak wygląda życie motyli od wczesnej wiosny aż do jesieni. Przeczytają, które motyle pojawiają...

Młodzi przyrodnicy. Jesień w świecie przyrody
Patrycja Zarawska0
Okładka ksiązki - Młodzi przyrodnicy. Jesień w świecie przyrody

Rozszerzenie serii Młodzi Przyrodnicy, tym razem w odsłonie zdjęciowej! Jesień to trzeci z tomów dotyczących polskiej przyrody podczas kolejnych pór roku...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun