Młody matematyk. Notatnik

Notatnik matematyka to doskonała książka dla młodych miłośników zadań matematycznych. Czytelnicy znajdą w niej mnóstwo zadań, zagadek i liczbowych łamigłówek do rozwiązania, a także instrukcje, na podstawie których w prosty sposób stworzą własne matematyczne projekty.

Informacje dodatkowe o Młody matematyk. Notatnik:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-03-01
Kategoria wiekowa: 9-12 lat

Kup książkę Młody matematyk. Notatnik

Młody matematyk. Notatnik - opinie o książce

Matematyka jest w życiu bardzo ważna, używamy jej w domu, w pracy czy też na spacerze, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, dzięki liczbom wiemy, ile zapłacić za dany produkt, jaki odcinek drogi musimy pokonać lub ile dni zostało do danego wydarzenia. Pomimo tego, że wiele osób nie rozumie niektórych działań, twierdzeń czy równań to podstawową wiedzę powinien mieć każdy, więc warto wprowadzać w świat matematyki nasze pociechy już od małego.
Młody matematyk to notatnik, który w ciekawy sposób ma przybliżyć świat liczb dzieciom, ma on fajny format, jest w twardej oprawie i co najważniejsze jest cienki, więc nie przytłacza ogromem stron. Środek naprawdę zaskakuje, zadania są bardzo wyszukane i ciekawe, trzeba im poświęcić sporo czasu, ale dzięki temu dziecko widzi, że matematyka to nie tylko nudne liczenie, ale też sporo zabawy. Mamy tutaj magiczne kwadraty, liczby doskonałe, ciąg i spirale Fibonacciego, drabiny matematyczne, a także łamigłówki, więc same ciekawe zagadnienia, z których nawet my dorośli możemy coś wyciągnąć dla siebie.
Zuzia lubi matematykę, dlatego chętnie sięgnęłyśmy po ten notatnik, ale nie spodziewałyśmy się tak trudnych zadań, ale dzięki temu, że jest on taki kolorowy, opisana jest teoria i jest nawet miejsce na zapiski, to tak się nam spodobał, że powoli zaczęłyśmy zadania. Dużo muszę tłumaczyć, sporo zadań też mijamy, ale powoli i tak dążymy do celu, jakim jest wypełnienie całego notatnika, ponieważ zdaje sobie sprawę z tego, że teraz Zuzia robi to z ochotą, a w szkole robiąc te same zadania z przymusu, może się zrazić i nie zrozumieć dobrze tematów, które tak naprawdę są proste.
Zdecydowanie polecam ten notatnik ze względu na ciekawe zaprezentowanie zadań i wyszukane tematy, chętnie sięgniemy z córką po inne książki z tej serii i przekonamy się, czy poziom w nich jest taki sam.

Matematyka - dla jednych zmora, dla innych ukochany przedmiot. Ksawery należy do tej drugiej grupy i z chęcią sięga po wszelkie książki z nią związane. „Młody matematyk. Notatnik” okazał się książką bogatą w treść, która spełniła nasze niemałe oczekiwania.

W książce znajdziemy bardzo dużo różnorodnych zadań do wykonania. Dziecko będzie liczyć, rysować, tworzyć, projektować i wiele więcej. Poziom zadań jest dość różny. Znajdziemy takie naprawdę łatwe, ale również takie, nad którymi sama musiałam chwilę pomyśleć.

Jednak książka to nie tylko same zdania. Znajdziemy w niej także m.in. informacje, czym jest matematyka.

„Młody matematyk. Notatnik” to świetna propozycja dla dzieci lubiących matematykę. My polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu -Mama, żona - KOBIETA

Książka i puzzle. Drzewo życia
Alice James0
Okładka ksiązki - Książka i puzzle. Drzewo życia

Zestaw składający się z 300-elementowych puzzli oraz książeczki prezentującej poszczególne elementy drzewa życia. Oto kolorowe, fascynujące drzewo życia...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska