Młodsza

Mogłaby być jego matką... Tak, Alice zawsze wyglądała młodo, nawet z siwiejącymi włosami i, powiedzmy to sobie szczerze, nudnym stylem gospodyni domowej z New Jersey. A konkretnie, byłej gospodyni domowej. Mąż ją porzucił, córka dorosła, a ona, cóż, została z niczym. Rozpaczliwie potrzebuje nowego życia. Maggie, najlepsza przyjaciółka i modna nowojorska artystka, niczym wróżka odmienia ją w Sylwestra. Dzięki cudownemu działaniu farby do włosów i obcisłych dżinsów Alice, nim mija północ, całuje się w jakimś barze na Manhattanie z chłopakiem, który nosił pieluchy, gdy ona była w liceum. Zdecydowanie zbyt dobrze się bawi, by przejmować się metryką. Potem wszystko już idzie jak z płatka. Alice ubiega się o pracę w firmie, w której była zatrudniona na krótko przed tym, jak została matką, i...dostaje ją! Tymczasem Josh, ten od pieluch, zakochuje się w niej po uszy, bo Alice jest o wiele fajniejsza niż dziewczyny w jego wieku. Jest jednak mały problem, chłopak myśli, że jego ukochana ma 29 lat, a Alice pierwszy raz, odkąd skończyła 29 lat, ma poczucie, że jej życie nabiera rozpędu. Jedyne, co spędza jej sen z powiek, to potencjalna wpadka...

Czy naprawdę zawsze musimy mówić tylko prawdę?

Młodsza jest przezabawną opowieścią o tym, że człowiek ma dokładnie tyle lat, na ile się czuje. I ani dnia więcej.

Pamela Redmond Satran przedstawia historię inspiracji i metamorfozy gospodyni domowej naprawdę gotowej na wszystko.

Pamela Redmond Satran - uznana autorka książek o rodzicielstwie Babes in Captivity i The Man I Should Have Married, redaktorka magazynu ,,Parenting", stała felietonistka m.in. ,,Glamour" i ,,Bon Appetit".

Informacje dodatkowe o Młodsza:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2015-03-18
Tytuł oryginału: Younger
Tłumaczenie: Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik

Kup książkę Młodsza

Młodsza - opinie o książce

Książka bardzo lekka i przyjemna. Czyta się szybko. Można ją "pochłonąć" w jeden dzień.

Jedyna rzecz, która mnie w niej razi to fakt, że autorka o 44-letniej bohaterce pisze jak o kobiecie w starszym wieku, która najlepsze lata ma za sobą. Biorąc pod uwagę, że sama zbliżam się do tego wieku przez moment byłam oburzona :)

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski