reklama

Misia i jej mali pacjenci. Milusi uciekinier

Tom 5 cyklu Misia i jej mali pacjenci

Jeśli kochasz zwierzęta, to koniecznie musisz poznać małą weterynarz Misię, która w Lipowej Klinice pomaga swoim małym pacjentom. Przyjaciel dziewczynki prosi ją o pomoc w opiece nad swoim pupilem. Jednak zwierzak ucieka z domu.

Kim okaże się puchaty uciekinier? Jakie zabłąkane zwierzę spotkają w lesie przyjaciele? I co to takiego Poradnik Młodego Weterynarza?

Odpowiedzi na pytania znajdziesz w tych wyjątkowych opowiadaniach!

Informacje dodatkowe o Misia i jej mali pacjenci. Milusi uciekinier:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2018-04-04
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Język oryginału: Polski
Ilustracje:Agnieszka Filipowska

Kup książkę Misia i jej mali pacjenci. Milusi uciekinier

Misia i jej mali pacjenci. Milusi uciekinier - opinie o książce

Misia i jej mali pacjenci to najnowsza seria Anieli Cholewińskiej-Szkolik, autorki wielu książeczek dla dzieci o zwierzątkach.Seria ta opowiada o siedmioletniej weterynarz Misi, która uwielbia czytać o przygodach doktora Dolittle i tak jak on - rozumie zwierzęta. W tej chwili zostały wydany cztery tomy (oraz gra!), a najnowszy z nich to Milusi uciekinier. Prawda, że już sam tytuł zachęca do lektury? :)

Książeczka zawiera w sobie trzy krótkie opowiadania: Śnieżek w ogrodzie, Pacjentka z Karmika oraz W oczekiwaniu na wiosnę. Pierwsza historia dotyczy przeuroczego króliczka, druga sikorki, natomiast w trzeciej spotykamy liczne sarny. Wszystkie opowieści są pełne uroku i ciepła, z przyjemnością czytałam o kolejnych przygodach Misi oraz jej niesamowitym podejściu do zwierząt. Bardzo spodobał mi się również motyw z tworzeniem przez Misię Poradnika Młodego Weterynarza - książeczka o tym tytule w czerwcu pojawi się w sprzedaży! Już nie mogę się go doczekać!

Książeczka, poza wesołą treścią, pełna jest zjawiskowych, kolorowych ilustracji! Po raz kolejny Agnieszka Filipowska zachwyciła mnie swoimi rysunkami, od których nie można oderwać wzroku. Wszyscy moi podopieczni szaleją za szatą graficzną tej książki. Wcale im się nie dziwię. Sama, mimo niemal ćwierćwiecza na karku, z dumą prezentuję tę serię w swojej biblioteczce, gdy mnie odwiedzają. No co? Ja też kocham zwierzątka! :)

Milusi uciekinier to kolejne dawka zgrabnie napisanych opowieści z Lipowej Kliniki, wydawnictwa Zielona Sowa. Autorka, Aniela Cholewińska-Szkolik, pisze powieści skierowane prosto do czytelnika, do dziecka. Aż czuje się tę więź, którą nawiązuje się z nią poprzez bezinteresowną miłość do zwierząt! Zakochałam się w tej serii i nie mogę doczekać się już kolejnych tomów. Polecam ją z całego serca!

Pierwsza gwiazdka nad Świerkową Polaną
Aniela Cholewińska-Szkolik0
Okładka ksiązki - Pierwsza gwiazdka nad Świerkową Polaną

Unoszący się w powietrzu zapach pierniczków, łagodne dźwięki kolęd i migoczące na gałązkach choinek gwiazdki, których światło przemienia krajobraz w...

Słonecznikowa 5. Przyjaciele Tuptusia. Tom 3
Aniela Cholewińska-Szkolik0
Okładka ksiązki - Słonecznikowa 5. Przyjaciele Tuptusia. Tom 3

To już jesień! Ale w domku przy Słonecznikowej 5 próżno szukać jesiennych nastrojów. Jak zawsze jest tu wesoło i dużo się dzieje - głównie za sprawą trójki...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung