Mirabelium. Pierwsze Ogniwo

Nadchodzą Ponure Dzieje…

Detektyw Mojmir Lupej z zasady nie lubi świąt – rodzą kłopoty. Nie jest więc zaskoczony, gdy w Noc Kupały zostaje wyrwany ze snu. Zgodnie z rozkazem stawia się na Placu Festiwalowym, a tam odkrywa, że córka hrabiego Werkusa de Vott została zamordowana.

Kiedy podejmuje się rozwiązania skomplikowanej zagadki, nie podejrzewa, że będzie to jednocześnie najtrudniejsza i najbardziej niebezpieczna sprawa w całej jego karierze. W trakcie jej prowadzenia przekonuje się, jak szybko z myśliwego można stać się zwierzyną. Do tego musi zmierzyć się z wyzwaniem rzuconym przez przędące nici losu Rodzanice i wejść do jedynego miejsca w całej krainie, którego progu przekraczać mu nie wolno… Czy uda mu się wyjść z tego cało i rozwiązać sprawę morderstwa Adrianny de Vott?

„Mirabelium” to pełna intryg opowieść przesiąknięta mistyczną aurą. Angażuje czytelników w niezwykłą zagadkę kryminalną i wprowadza ich do pełnego magii oraz fantastycznych istot świata, nad który stopniowo nadciąga zagłada…

Informacje dodatkowe o Mirabelium. Pierwsze Ogniwo:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2024-06-24

Kup książkę Mirabelium. Pierwsze Ogniwo

Mirabelium. Pierwsze Ogniwo - opinie o książce

„Mirabelium” to fascynująca powieść, łącząca elementy kryminału z mistycznym światem pełnym magii i fantastycznych istot. Główny bohater, detektyw Mojmir podczas Nocy Kupały zostaje nagle wyrwany ze snu, by odkryć mrożące krew w żyłach morderstwo.

To, co zaczyna się jako zwykłe śledztwo, szybko przeradza się w najbardziej niebezpieczną sprawę jego kariery. Mistyczne istoty i magiczne intrygi czekają na każdym kroku! Autor mistrzowsko łączy kryminał z fantastyką, tworząc świat pełen tajemnic wraz z odniesieniami do mitologii słowian. Każda strona przynosi nową zagadkę, a napięcie rośnie z każdym rozdziałem. To idealna lektura dla fanów mrocznych, pełnych intryg opowieści. Książka zachwyca fascynującą fabułą pełną zwrotów akcji, głęboko wykreowanymi postaciami oraz mistyczną atmosferą, przenoszącą czytelnika do innego świata.

Jeśli szukacie lektury, która zabierze Was w podróż pełną magii, tajemnic i niebezpieczeństw. To opowieść o odkrywaniu prawdy i stawianiu czoła własnym lękom, doskonała dla miłośników kryminałów, fantasy i historii z nutką słowian.

Avatar użytkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2024-06-08, Ocena: 5, Przeczytałam,

Mirabelium. Pierwsze ogniwo.

Nie pamiętam kiedy ostatnio czytałam tak cudowną fantastykę. Historia opowiada o detektywie Mojmirze Lupeju, który pewnej nocy zostaje wezwany do morderstwa. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że całe zdarzenie miało miejse w Noc Kupały, a zamordowaną jest córka hrabiego Werkusa de Vott. Detektyw musi teraz rozwiązać jedną z cięższych zagadek jakie zostały mu zlecone. Całą sytuację psuje fakt, że ktoś knuje bardziej niż Mojmir myśli, przez co, szybko, On sam zaczyna mieć kłopoty.

Szczerze mówiąc, gdy zaczynałam czytać "Mirabelium" pomyślałam, że ta książka będzie ciężka, zbyt ciężka jak dla mnie, co sprawi, że będę się bardziej męczyła niż cieszyła jej czytaniem. Ależ ja sie myliłam! Wystarczył wolniejszy dzień, wzięłam się za czytanie i przepadłam. Książka pełna jest tajemnic, czytelnik przechodzi przez nią, wręcz czując obowiązek Mojmira na własnym karku. Ja nie tylko chciałam mu towarzyszyć, ja dosłownie z nim tam byłam. Fakt niektóre sceny są dość brutalne, więc co delikatniejsi czytelnicy powinni mieć to na uwadze, ale sposób opisania histori niesamowicie wciąga, a obecność "dodatków", wprowadzających czytelnika jeszcze głębiej w świat panujący wokół Mojmira, sprawiło, że ta książka zyskała, moje, jeszcze większe uznanie. Magia, brutalne morderstwo, poszukiwania winnych, niebezpieczeństwo, intrygi i magiczne bestie to tylko niektóre z zagadnień związanych z książką. Niechce za dużo pisac żeby nie zdradzać za wiele, ale bardzo polecam.

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski