reklama

Mira. Mira #2. #tata #miłość #domnabarce

Tego lata ziemia zakołysze się Mirze pod nogami! I to dosłownie: razem z mamą i jej chłopakiem Joakimem przeprowadza się na barkę. Ale to dopiero początek wielkich zmian: jak to będzie poznać wreszcie swojego tatę? Drugi tom pełnej humoru serii komiksowej dla młodszych nastolatków jest pełen emocji i niespodzianek.

Mira ma nie tylko nowy śliczny pokój w pływającym domu, ale też nową superfajną kumpelkę Livę, kolekcjonerką dziwnych przedmiotów. Tylko co na to jej przyjaciółka Naja? No i to pierwsze spotkanie z tatą: czy on polubi Mirę? I czy Mira polubi jego? I czy to znaczy, że teraz będzie miała zupełnie nową, drugą rodzinę?

Wielokrotnie nagradzana i przetłumaczona na kilka języków seria o Mirze to komiksowe opowieści o wielkich marzeniach i małych codziennych katastrofach, o nieobliczalnych rówieśnikach i żenujących dorosłych oraz o różnych kłodach, które życie rzuca człowiekowi pod nogi, tak jakby samo dojrzewanie nie było wystarczająco trudne.

Informacje dodatkowe o Mira. Mira #2. #tata #miłość #domnabarce:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2024-02-14

Kup książkę Mira. Mira #2. #tata #miłość #domnabarce

Mira. Mira #2. #tata #miłość #domnabarce - opinie o książce

„Dom na barce, tata, miłość” to już drugi tom komiksowej serii o przygodach Miry i jej zakreconej rodzinki. Naszą bohaterkę czekają naprawdę ogromne zmiany. Na początek: przeprowadzka do domu na barce, w którym będą teraz mieszkać razem z chłopakiem mamy, Joakimem. Mira go wręcz uwielbia! Zawsze ma mnóstwo ciekawych pomysłów na spędzania czasu, Mira może porozmawiać z nim o wszystkim i po prostu czuje, że ma w nim wsparcie, na każdym kroku.

Dziewczyna zastanawia się czasami, jak to jest, że zna go lepiej od swojego „prawdziwego” taty, którego w ogóle nie poznała?!

To, ma się wkrótce zmienić i Mira odczuwa całą karuzelę uczuć. Z jednej stronie odczuwa radość i szczęście, a z drugiej strony - wypełnia ją niepewność i strach. W końcu, ma pierwszy raz w życiu spotkać się ze swoim tatą...

Jaki on jest? O czym będą rozmawiać? Czy będzie chciał ją bliżej poznać?

Pytania kłebią się w jej głowie i wcale nie ma się co dziwić. Mira pozna tatę, ale także jego żonę i ich synka, czyli właściwie jej młodszego brata. Trudne emocje targają również mamą Miry, ponieważ po latach musi stanąć „twarzą w twarz” z byłym partnerem i zachować zimną krew, żeby bardziej nie stresować córki. W jej głowie igrają myśli, niczym parzące ogniki. Bo co, jeśli Mira zechce zamieszkać z tatą?

Bardzo się cieszę, że mogłam przeczytać niezwykłe pepypetie Miry! Temat rodziny patchworkowej jest mi znany „od podszewki”, bo sami taką tworzymy. Tutaj mamy poruszony ten delikatny i trudny temat, ale w sposób ujmująco humorystyczny i po prostu... prawdziwy. Widzimy tutaj uczucia i emocje, które towarzyszą Mirze, jej mamie i reszcie bohaterów, w zupełnie nowej sytuacji. Naprawdę jestem szczęśliwa, że pojawił się taki komiks, który pokazuje i uchyla mały skrawek tego zawiłego i niezwykłego świata, jakim jest funkcjonowanie w rodzinie patchworkowej. Będzie to pozycja idealna dla starszych dzieci i młodszej młodzieży, a nawet dla dorosłych.

Mira. Mira #3. #artyści #rodzina #pocałunek
Sabine Lemire0
Okładka ksiązki - Mira. Mira #3. #artyści #rodzina #pocałunek

Czy dojrzewanie może stać się jeszcze bardziej uciążliwe niż dotąd? W trzecim tomie zabawnej komiksowej opowieści o Mirze okazuje się, że owszem, może:...

Molly (#1). Niezwykła Molly i nowa szkoła
Sabine Lemire0
Okładka ksiązki - Molly (#1). Niezwykła Molly i nowa szkoła

Jak znaleźć przyjaciół w nowej szkole? Pierwszy tom duńskiej serii o codziennych perypetiach zwykłej-niezwykłej dziewczynki i jej młodszego brata. Nowa...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung