reklama

Międzyliteratura jest tomem zbiorowym dedykowanym pamięci Profesor Anny Pilch, ale ma niewiele wspólnego z klasyczną formą, jaką jest Festschrift . (...) Teksty odznaczają się wysokimi walorami poznawczymi; są nie tylko wyrazem hołdu i uznania, ale łączy je równocześnie nić przyjaźni oparta na wspólnych zainteresowaniach, na podobnym sposobie myślenia i współodczuwania świata, na solidnych zasadach etycznych stanowiących podstawę lektury.

Z recenzji prof. dra hab. Adama Dziadka

Stawiając nas przed obrazami wielkich mistrzów, Anna Pilch udzieliła nam pięknej i wartościowej lekcji etyki i humanizmu. Dzięki niej nasza lektura świata stawała się wędrówką nie tylko przez arkana estetyki, lecz także przez przestrzenie ludzkiej egzystencji. W kształcie tej książki zwracamy więc to, czego sami w rozmowach z Anną Pilch i z jej prac nauczyliśmy się o człowieku w relacji do poezji i malarstwa. Dialog stał się tu uniwersalnym narzędziem odnajdywania i odkrywania człowieka przez literaturę, sztukę i wreszcie edukację polonistyczną pojmowaną możliwie szeroko jako kształtowanie międzyludzkiej więzi.

Redaktorzy tomu

Informacje dodatkowe o Międzyliteratura jako przestrzeń dialogu. Studia dedykowane pamięci Profesor Anny Pilch:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Data wydania: 2022-06-24
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Międzyliteratura jako przestrzeń dialogu. Studia dedykowane pamięci Profesor Anny Pilch

Masza i Niedźwiedź. 100 pierwszych słów
Okładka ksiązki - Masza i Niedźwiedź. 100 pierwszych słów

Ucz swoje dziecko pierwszych słów razem z Maszą i Niedźwiedziem! Ta urocza książeczka jest doskonałym prezentem dla każdego malucha. Poznaj Maszę...

Arystoteles. Głód wiedzy
Okładka ksiązki - Arystoteles. Głód wiedzy

Kolejny tom kolekcji ,,Najwybitniejsi Naukowcy", prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski