MIECZ ZABÓJCY DEMONÓW - OPOWIEŚCI PŁOMIENIA I WODY

Co czeka Yae, córkę myśliwego napotkaną przez Filara Wody Tomiokę, która wyruszyła w góry pomścić śmierć ojca?
Jak przebiegło starcie pomiędzy Rengoku a pewnym demonem, do którego doszło, zanim chłopak został Filarem Płomienia?
Trzymacie w rękach oficjalny dodatek, w którym zebraliśmy dwie historie nazwane ,,Opowieściami płomienia i wody” oraz yonkomy parodiujące przygody Tanjirou i pozostałych.

Informacje dodatkowe o MIECZ ZABÓJCY DEMONÓW - OPOWIEŚCI PŁOMIENIA I WODY:

MIECZ ZABÓJCY DEMONÓW - OPOWIEŚCI PŁOMIENIA I WODY - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-06-09, Ocena: 6, Przeczytałem,

Część pierwsza komiksu poświęcona jest postaci Giyuu Tomioki. Otrzymuje on zadanie wyjaśnienia tajemniczych zgonów w pewnej górskiej wiosce. Na miejscu spotyka on innego „łowcę” Shinobu Kochou (Filar Owada) i wspólnie z nią stara się pomóc córce łowcy, która wyrusza w góry, aby pomścić śmierć ojca. Oczywiście za wszystkim kryje się pewna „demoniczna siła”, której przeciwstawić się mogą tylko wyszkoleni do tego wojownicy.

Dalsza część mangi to historia, w której prym wiedzie kolejna dobrze znana fanom para: Mitsuri Kanroji i Kyoujurou Rengoku. Przedstawiona tutaj opowieść skupia się bardziej na tej drugiej postaci. Czytelnik ma tu okazję obserwować jego starania udowodnienia wszystkim, że jest on godzien miana Filara Ognia i zastąpienia na tym stanowisku swojego ojca.

Jeśli chodzi o jakość fabuły dostępnych w tomiku historii, to nie można im niczego poważniejszego zarzucić. Nie jest to oczywiście coś „nadzwyczajnego”, co mogłoby przyćmić główną serię. Oba opowiadania są jednak dobrze przygotowane, stanowiąc odpowiednie uzupełnienie cyklu. Należycie oddają one klimat serii, z szacunkiem odnoszą się do głównego materiału źródłowego i stanowią jednocześnie małe uzupełnienie wykreowanego świata.

Manga została napisana w taki sposób, że teoretycznie może po nią sięgnąć każdy, nawet nie znając głównego cyklu. Największą przyjemność z lektury będą mieć jednak fani serii. To właśnie oni docenią starania twórcy do wplecenia fabuły w główną historię (w okolicach początku przygody Tanjirô). Skupienie się na ważnych dla cyklu bohaterach, którzy nie zawsze pojawiają się w głównej serii na pierwszym planie, to doskonały pomysł. Pozwala to na pogłębienie świata mangi i lepsze poznanie charakterów najpotężniejszych „łowców demonów”.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-03-22, Ocena: 4, Przeczytałem,

ZABÓJCZY DODATEK DLA FANÓW

Rodzina ,,Kimetsu no Yaiba" na polskim rynku się rozrasta. Główna seria ukazuje się w regularnie, mamy tez light novelę, co prawda przebojowy film ominął nasze kina, niemniej nie problem jest kupić wydanie DVD z wersją w języku angielskim, a teraz dostajemy jeszcze tomik mangi zbierający krótkie historie poboczne. I są one całkiem udane. Może nie tak, jak sama główna opowieść, niemniej wprowadzają do niej odświeżenie i zupełnie nową szatę graficzną.

Pierwsza opowieść to historia o Tomioce i szukającej zemsty córce pewnego myśliwego. Potem poznamy losy Rengoku z czasów, zanim ten stał się Filarem Płomienia. Losy, a dokładniej starcie między nim a demonem. A na koniec przygotujcie się na porcję... parodii!

Avatar użytkownika - isil
isil