reklama

MIECZ ZABÓJCY DEMONÓW - KIMETSU NO YAIBA: TOM 16

Tanjirou udaje się do posiadającego tytuł Filara Kamienia Himejimy, u którego odbędzie kolejny etap Treningu Filarów!
Czy zostanie przez niego doceniony po trudach polegających między innymi na wytrzymywaniu naporu wody pod wodospadem, dźwiganiu kłód i pchaniu ogromnego głazu?!
W tym samym czasie Muzan za wszelką cenę próbuje zlokalizować Nezuko i ród Ubuyashiki!

Informacje dodatkowe o MIECZ ZABÓJCY DEMONÓW - KIMETSU NO YAIBA: TOM 16:

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2023-03-18, Ocena: 6, Przeczytałem,

PopKulturowy Kociołek:

Wszystkie wydarzenia, których byliśmy do tej pory świadkami, jasno pokazały, że Tanjirou i jego przyjaciele są dopiero na początku swojej drogi zostania prawdziwymi mocnymi Zabójcami Demonów. Muszą oni jeszcze poświęcić wiele czasu na trening, aby osiągnąć poziom Filarów. Dlatego też chłopak udał się do Himejimy (Filara Kamienia) w celu odbycia kolejnego etapu nauki. Trening jest nie tylko bardzo intensywny, ale również przesycony charakterystycznym dla serii niezłym poczuciem humoru. Do tego wszystkiego bardzo przyjemnie obserwuje się interakcje między postaciami i to jak stopniowo się one rozwijają. Jest to również doskonała okazja dla autora, aby kolejny raz zanurzyć się w przeszłości i pokazać odbiorcy wycinki z dawnego życia Himejimy.

Wątek ten jest jednak tylko przystawką przed dalszą częścią fabuły, która powinna zachwycić fanów mangi. Król Demonów konsekwentnie bowiem wprowadza w życie swój plan zniszczenia organizacji. Nie będę się tu zbytnio zagłębiał w szczegóły fabularne, aby nikomu nie psuć dobrej zabawy. Wystarczy napisać, że intensywność wydarzeń jest ogromna, ekspozycja świata i bohaterów zjawiskowa i mocno angażująca, a następujące po sobie wydarzenia często dość zaskakujące.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-09-29, Ocena: 4, Przeczytałem,

TRENING FILARÓW

Kolejny sympatyczny tomik sympatycznej shounenowej serii trafił na rynek. Bo tym dokładnie jest ,,Kimetsu no Yaiba: Miecz zabójcy demonów". I każda kolejna jego odsłona także. A tym razem jeszcze udało się autorce zagrać na moich sentymentach, więc tym bardziej cieszyłem się, czytając kolejne rozdziały.

Na Tanjirou czeka nowy etap treningów! Teraz jednak jego szkolenie będzie zupełnie inne. Wytwarzanie naporu pod wodospadem? Ciężkie kłody drewna do noszenia? Głazy do pchania? Co dzięki temu osiągnie?

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski