Miasto w biegu. Wrocław

"Miasto w biegu" to seria czarno-białych reporterskich albumów fotograficznych, poświęconych polskim miastom na co dzień i od święta. Krzysztof Plebankiewicz pokazuje je w nowym ujęciu, wydobywając ich klimat i niezwykłość. Odkrywając ich sekrety, udowadnia, że miasta to nie tylko zabytki, nowoczesne biurowce, ulice i parki, ale przede wszystkim ludzie, którzy tam żyją, bawią się i pracują – oni kształtują wizerunek, nadają charakter. W ujęciu Plebankiewicza polskie miasta tętnią życiem i kipią energią, choć nie brak też fotografii refleksyjnych i nastrojowych.

Serię rozpoczynają trzy albumy: Warszawa, Trójmiasto oraz Wrocław, a wkrótce ukażą się kolejne – Kraków i Poznań.

Od autora:

Zazwyczaj polskie albumy prezentują zabytki i miejsca turystyczne. My chcieliśmy pokazać miasta z innej strony. Użyłem fotografii czarno-białej, bo, naszym zdaniem, lepiej przedstawia życie codzienne. Na zdjęciach chciałem przedstawić chwile zatrzymane w biegu – mówi Krzysztof Plebankiewicz, autor zdjęć.

– Choć od wielu lat spaceruję po ulicach z aparatem w ręku, to albumy te składają się ze zdjęć zrobionych niedawno. Zależało mi, by fotografie w tej serii prezentowały aktualny obraz naszych miast. Nie brakuje w nich zdjęć zabytków i miejsc odwiedzanych często przez turystów, ale są one jedynie tłem dla wydarzeń. Wiele fotografii ukazuje te części miasta, do których wiele osób nie dociera. Mam nadzieje, że dla mieszkańców będą okazją do spojrzenia na własną okolicę z innej perspektywy – dodaje Krzysztof Plebankiewicz.

Informacje dodatkowe o Miasto w biegu. Wrocław:

Wydawnictwo: Alegoria
Data wydania: 2012-11-20
Kategoria: Albumy

Kup książkę Miasto w biegu. Wrocław

Miasto w biegu. Trójmiasto
Krzysztof Plebankiewicz0
Okładka ksiązki - Miasto w biegu. Trójmiasto

Album z serii "Miasto w biegu"....

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung