Meterikon. Mądrość Matek Pustyni

Na przełomie III i IV wieku na pustyni egipskiej wokół pierwszych pustelników gromadziło się coraz więcej ludzi, pociągniętych tym radykalnym sposobem naśladowania Chrystusa. Życie i nauka wielkich Ojców Pustyni są zbadane dość dobrze. Wciąż nieznany pozostaje duchowy testament kobiet, decydujących się na podobne życie.

Meterikon zbiera ich rady, dając obraz życia Matek Pustyni. Pouczenia te, co może zdumiewać, nie stawiały wszystkiego na jednej płaszczyźnie. Chodziło w nich o najlepszą receptę dla tego, kto pytał, receptę nie będącą owocem dyskusji, ale czymś, co pytającego poddawało próbie. Ojcom i Matkom zależało bowiem na tym, by życie każdego człowieka było żywym komentarzem do Ewangelii czy choćby do jednego tylko słowa Pańskiego.

Dr Andreas-Abraham Thiermeyer [ur. 1949] - w latach 1998-2008 rektor Collegium Orientale w Eichstatt w Niemczech. Od 2006 roku pełni funkcję eksperta w watykańskiej Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich. Martirij Bagin [ur. 1956] - początkowo prezbiter Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, a od 1998 roku w Kościele rzymskokatolickim. Od 2000 roku pracuje w seminarium Collegium Orientale.

Informacje dodatkowe o Meterikon. Mądrość Matek Pustyni:

Meterikon. Mądrość Matek Pustyni - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2018-06-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

bardzo dobra pozycja dla poszukujących, dla tych, którzy znaleźli, dla tych, którzy są na rozdrożu:)mega dawka pozytwyności dla życia:)

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung