Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka. Tom 4

Czwarty tom bestsellerowej serii ,,Mazurscy w podróży", autorstwa Agnieszki Stelmaszyk.

Seria śledzi losy rodziny Mazurskich w czasie ich wakacyjnych podróży przez europejskie miasta. Rodzina przemierza samochodem państwa, zatrzymując się na jakiś czas w różnych miejscach, zwiedzając i przeżywając przy tym wiele zabawnych perypetii. W czwartej części przygód pt. ,,Diamentowa gorączka", rodzina Mazurskich nie tylko uda się za granicę, ale również poświęci mnóstwo czasu na poznawanie piękna Polski! Przed bohaterami wizyta w Amsterdamie i innych malowniczych zakątkach Holandii, Dreźnie, Saksonii, a także Zamościu, Sandomierzu i Lublinie. Mazurscy wespną się na Śnieżkę, odwiedzą ,,holenderski Wersal", zamek w Łańcucie oraz szlifiernię diamentów, gdzie zostaną wmieszani w... niebezpieczną aferę diamentową!

,,Mazurscy w podróży" to wyjątkowa seria w której czytelnicy mogą wraz z bohaterami poznawać ciekawostki o zwiedzanych miejscach, miejscowych zwyczajach, zabytkach i atrakcjach, jedzeniu itp. Każdy rozdział kończy się dodatkowo dwu- lub czterostronną częścią informacyjną o danym kraju oraz nawiązującymi do dziennika podróży ilustracjami, które zostały wzbogacone o zdjęcia z prywatnego archiwum autorki.

Prawdziwa gratka dla dzieci zainteresowanych podróżami!

W serii Mazurscy w podróży znalazły się książki: ,,Bunia kontra fakir", ,,Porwanie Prozerpiny", ,,Kamień przeznaczenia".

Informacje dodatkowe o Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka. Tom 4:

Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka - 4 tom
Agnieszka Stelmaszyk
ilustracje Anna Oparkowska.
Wydawnictwo Wilga. @wydawnictwo_wilga

Tym razem, oprócz Polski Mazurscy odwiedzają Holandię i Niemcy. Wspinają się po górach, zaglądają do Smoczej Jamy, a nawet... oglądają największy diament świata.
W książce jest bardzo dużo ciekawostek, opisanych i pokazanych ciekawych miejsc, o których nawet nie miałam pojęcia, ale też takie, które dobrze znałam.

W tym roku nie mogłam jeszcze podróżować po Europie, ale na szczęście mogłam podróżować razem z Mazurskimi :) I była to cudowna podróż.

Polecam poprzednie wyprawy z Mazurskimi.

Trochę monotonna. Ale dzieci mogą się dowiedzieć ciekawych rzeczy.

Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir. Tom 1
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir. Tom 1

Seria śledzi losy rodziny Mazurskich w czasie ich wakacyjnych podróży przez europejskie miasta. Każdy tom dzieje się w kilku krajach. Rodzina przemierza...

Klub Poszukiwaczy Przygód. Zmora doktora Melchiora
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Klub Poszukiwaczy Przygód. Zmora doktora Melchiora

Przemek, Rodzynek, Bazyl i Muffin są najlepszymi kumplami i chodzą do jednej klasy. Uwielbiają spędzać razem czas i wciąż wpadają na tysiące zwariowanych...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka