Matematyka 3 Zbiór zadań

Przedstawiamy Państwu zbiór zadań dla klasy trzeciej szkół ponadgimnazjalnych opracowany w bardzo podobny sposób jak zbiór zadań dla klasy pierwszej oraz drugiej. Jest on rozszerzeniem podręcznika Matematyka 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum i zadania dopasowane są do jego kolejnych rozdziałów.Rozdziały Ciągi oraz Stereometria kończy TEST do samodzielnego, gruntownego sprawdzenia wiedzy i umiejętności. Podobny test, łączący zagadnienia z rachunku prawdopodobieństwa oraz statystyki, umieszczony jest po rozdziale Statystyka. W testach nie wyróżniamy pytań trudniejszych, a kolejność zadań jest przypadkowa. Do ich rozwiązywania nie powinno się używać kalkulatora. W każdym pytaniu tylko jedna z odpowiedzi jest poprawna.Ostatnim, dodatkowym rozdziałem, przeznaczonym dla uczniów przygotowujących się do zdawania matury z matematyki w zakresie podstawowym, jest Powtórzenie. Odpowiadający mu rozdział podręcznika oprócz zadań zawiera spis najważniejszych pojęć i twierdzeń z całego, podstawowego kursu matematyki. Podział rozdziału na jednostki tematyczne jest zgodny ze Standardami wymagań maturalnych opublikowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.Odpowiedzi oraz wskazówki do zadań umieszczone są na końcu książki.

Informacje dodatkowe o Matematyka 3 Zbiór zadań:

Wydawnictwo: Nowa Era