Marsylski szwindel

Uroczy szelma i wytrawny detektyw Sam Levitt powraca w kolejnej karkołomnej awanturze na południu Francji.

Po zakończeniu poprzedniej przygody Sam sądził, że minie sporo czasu, nim wróci do Francji, zwłaszcza że wdzięki Eleny Morales działały dostatecznie mocno, by zatrzymać go w Los Angeles. Jednak gdy bajecznie bogaty Francis Reboul proponuje zlecenie w Marsylii, Sam i Elena nie potrafią oprzeć się pokusie szukania nowych ekscytujących przeżyć, zwłaszcza w tak atrakcyjnym miejscu.

Wkrótce oboje cieszą się słońcem na plaży, delektują winem i marsylską bouillabaisse. Quelle joie! Tymczasem spór o cenny teren na nabrzeżu przybiera na sile Levitt, reprezentujący Reboula, trafia w sam środek sieci intryg i niebezpiecznej walki o nieruchomości i jest zmuszony stawić czoło bezwzględnym gangsterom i drapieżnym inwestorom. Czy Samowi uda się wyjść z tych opresji cało?

Cudowna książka. Jak podczas znakomitego obiadu w ulubionej restauracji, będziecie celebrować każdy kąsek.

The Denver Post

Peter Mayle autor znanych polskim czytelnikom książek o Prowansji, między innymi Jeszcze raz Prowansja, Dobry rok, Hotel Pastis. W uznaniu jego zasług dla kultury francuski rząd odznaczył go Legią Honorową. Marsylski szwindel to kolejna po Wytrawnym przekręcie powieść z detektywem Samem Levittem.

Informacje dodatkowe o Marsylski szwindel :

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-04-16

Kup książkę Marsylski szwindel

Marsylski szwindel - opinie o książce

Avatar użytkownika - Molly33
Molly33
Przeczytane:2016-09-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Doskonała książka, która na pewno przypadnie do gustu miłośnikom lekkich opowieści z kryminalną intrygą w tle. Więcej o tej pozycji można przeczytać na moim blogu http://misioszuszki.blogspot.com/search/label/Ksi%C4%85%C5%BCki
Ciekawa i wciągająca historia zabarwiona marsylskim winem oraz intrygami na szczeblu politycznym. A na dodatek bogato "zastawiona" rodzimymi potrawami, niekiedy z dokładnymi przepisami :) Czyta się smakowicie i szybko! Akcja toczy się sprawnie i dynamicznie, nie ma czasu na nudę. Przystojny detektyw, piękna towarzyszka, bogaty, ale nie chciwy, pracodawca, do tego mnóstwo słońca, piękne widoki i wyborne smaki. Moja pierwsza książka z detektywem Samem, teraz wiem, że nie ostatnia.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski