reklama

Maria. Droga do szczęścia

Najlepsza książka na gwiazdkę 2011 – kategoria: najlepsza proza - wybór Internautów

Piękna i wzruszająca historia o miłości z przełomu XIX i XX wieku, pełna dramatycznych i niespodziewanych zwrotów akcji trzymających czytelnika w napięciu aż do ostatniej strony. Sięgając po książkę mamy okazję przenieść się w wiernie opisaną scenerię XIX-wiecznych niemieckich wiosek i miasteczek i wraz z parą głównych bohaterów przeżywać problemy, które napotykają podczas wędrówki. Możemy wręcz poczuć wiatr który pcha łódź Karola i Marii w kierunku nowego życia, jakie czeka ich w Ameryce, ale też razem z bohaterami przeżywać chwile grozy, kiedy i to marzenie zdaje się być niemożliwe do spełnienia. "Maria. Droga do szczęścia" jest na pewno ciekawie opowiedzianą historią. Ale nie tylko. Mieszkający w Hesji Heinz-Lothar Worm od lat zajmuje się badaniem historii życia lokalnej społeczności oraz zbieraniem informacji o miejscowych tradycjach. Dzięki temu osoby pojawiające się w książce są barwne i interesujące, sprawiając wrażenie postaci historycznych, których sposób życia i zwyczaje z perspektywy współczesnego czytelnika są niezwykle intrygujące.

Informacje dodatkowe o Maria. Droga do szczęścia:

Tłumaczenie: Anna Stefanik
Ilustracje:Mariusz Banachowicz

Kup książkę Maria. Droga do szczęścia

Maria. Droga do szczęścia - opinie o książce

Książka trzyma w napięciu i czyta się ją w zaskakująco szybkim tempie. Historia jest może odrobinę dziwna ale ciekawa.

Dziwna książka- tak bym to ujęła najogólniej jak się da. Zapytacie pewnie dlaczego? Coś w niej jest co sprawia, że czyta się stronę za stroną. Już na samym początku jest akcja i konsekwencje pewnego wydarzenia, jakaś tajemnica i to ona chyba zachęca do zakończenia tej powieści.Mimo, że temat historii jest trudny i piękny, to wydaje mi się jednak, że autor nie podołał swojemu pomysłowi.

Styl pisania jest zupełnie jak język niemiecki ( autor jest Niemcem) tzn kanciasty , ostro ociosany bez polotu. Łatwy i dosłowny. Bardzo surowy. Brakuje opisów i charakterystyk bohaterów.

Mogłabym się odwazyć stwierdzić, że najlepsze w tej książce są: druk i okładka, która naprawdę potrafi zmylić.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung