MamoTata

Piękny, niezwykle szczery pamiętnik, ukazujący pełną poświęcenia miłość ojca i jego nierozerwalną więź z dziećmi.

Latem 1992 roku tuż po północy, Jeremy’ego i jego dwie córeczki obudził policjant, który przyniósł wiadomość o śmierci Lizzie, kochającej żony i mamy. Kobieta została zamordowana.

Od tragicznego zdarzenia minęło dwadzieścia lat. Jeremy i jego córki są zupełnie innymi ludźmi, niż byliby, gdyby Lizzie nie straciła życia. Jeremy Howe opowiada wstrząsającą historię swojej rodziny szczerze i uczciwie. Mówi o tym, co i jak się stało, pokazuje, w jaki sposób stawali na nogi, jak na nowo, krok za krokiem i kawałek po kawałku, składali w całość swoje życie, zniszczone przez dramat, z którym mało co może się równać. Jest na kartkach tej opowieści smutek, ale też przepełnia ją miłość, szacunek dla potęgi rodziny i wiara w przyszłość.

Informacje dodatkowe o MamoTata:

MamoTata - opinie o książce

Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2015-02-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52książki/2015,
MamoTata to tata i matka w jednej osobie, w osobie mężczyzny, któremu zamordowano żonę i któremu do wychowania zostały dwie małe córeczki. Jeden dzień i życie Jeremy'ego Howe'a i jego dzieci, dotąd szczęśliwe i poukładane, zmienia się diametralnie. Nagle zostaje samotnym rodzicem na barki którego zrzucone zostają wszystkie domowe obowiązki. Musi pogodzić pracę z domem , znaleźć czas dla dzieci, niańki, pokonać problemy finansowe, przeżyć kontakty z policją, zainteresowanie mediów i reakcje innych ludzi, którzy nie wiedzą jak mają się w jego obecności zachować. Znajduje w sobie chęci by walczyć, znajduje wsparcie w rodzinie, znajomych, pracodawcach, w sąsiadach i z wolna tworzy dzieciom szczęśliwą rodzinę. Piękny pamiętnik, który w innym świetle ustawia problemy czytelnika i daje nadzieję, że z tak traumatycznej sytuacji można wyjść zmienionym i zwycięsko.
Avatar użytkownika - han
han
Przeczytane:2013-02-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam,
10 minut temu skończyłam czytać tę książkę. Prawdziwa historia nie mamy, nie taty, ale MamoTaty, bo właśnie taką rolę musiał przyjąć autor opowieści - Jeremy Howe - po tragicznej śmierci swojej żony. Jest to opisane krok po kroku przeżywanie żałoby po utracie ukochanej żony, i układanie życia na nowo z dwiema wspaniałymi córkami u boku. Wzruszałam się bardzo, polubiłam Jeremy'ego, podziwiałam jego cierpliwość i to, że się nie poddał. Myślę, że książka może pomóc otrząsnąć się osobom z podobnymi doświadczeniami, dla pozostałych będzie dowodem na to, że nawet gdy jesteś pewny, że gorzej być nie może i nigdy już nie zaznasz szczęścia, Bóg jeden wie, że wcale tak nie musi być! Czytając wylałam sporo łez, ale nie mogłam się oderwać od tej książki, jest świetnie napisana, mimo że opowiada trudną rolę o pozbieraniu się z żałoby, jest też bardzo optymistyczna i nie brakuje dowcipnych wydarzeń.
Avatar użytkownika - emulina
emulina