Małżeństwo po szkocku

Barwna i pełna zabawnych sytuacji opowieść o perypetiach młodej dziewczyny, która w dramatycznych okolicznościach połączona zostaje "szkockim" węzłem małżeńskim z bogatym, dumnym i nieprzystępnym angielskim lordem. Czy inteligencja i poczucie humoru głównej bohaterki wystarczą, aby podbić jego serce? Prószyński i S-ka, 1993

Informacje dodatkowe o Małżeństwo po szkocku:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 1993-12-22
ISBN: 83-85661-19-0
Tytuł oryginału: The Scottish Marriage
Tłumaczenie: Jolanta Tippe

Kup książkę Małżeństwo po szkocku

Małżeństwo po szkocku - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2023-01-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023, Romanse, Miałam,

Zabawna i wciagajaca historia malzenstwa zawartego przez przypadek, ale wiążąca ich juz na zawsze. Szybciutko sie czyta i stanowi swietna rozrywke na zimowy wieczor.

"Małżeństwo po szkocku" to historia kopciuszka z epoki wiktoriańskiej, który przypadkowo, ale szczęśliwym, jak się później okazało, trafem spotyka swojego księcia zamieniającego jego życie w bajkę. Historia bardzo naiwna i opowiedziana w dość ubogim i telegraficznym stylu, ale mówi miedzy innymi o tym, że czasem zło może przynieść dobro, i o tym jak łatwo przyzwyczaić się z czasem do luksusu a mimo to widzieć nędzę innych...
Literatura niewysokich lotów i nie wywołująca emocji, ale pomoże oderwać od problemów dnia dzisiejszego. Tak myślę, że film tym razem mógłby przy dobrze napisanym scenariuszu być lepszy, bo sama intryga zawarta w fabule powieści jest interesująca.

Fajna opowiastka na jeden wieczór. Jeśli ktos lubi romanse historyczne ta na pewno przypadnie czytelnikowi do gustu. Stara panna i przystojny wysoko postawiony mężczyzna? to już brzmi ciekawie:) a jeśli jeszcze dodamy , że dziewczyna głupia nie jest i ma cięty język? to już znaczy, że książka również rozbawi i to niejeden raz.

Dlaczego ocena 4? Bo ambitna nie jest. Prosty język, mało akcji. Tematem całej ksiażki jest uczucie miłości. Na nic więcej nie ma co liczyć:)

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski