reklama

Mała książka o Wielkim Wybuchu

To książka o kosmologii, o sztuce stawiania pytań o początek, przeszłość i przyszłość Wszechświata i o tym, jak próbujemy na te pytania odpowiadać. Autor w przystępny i gawędziarski sposób snuje pasjonującą opowieść o naturze otaczającej nas rzeczywistości i o tym, jak staramy się ją poznać i zrozumieć. Jest błyskotliwym przewodnikiem po nierozwiązanych zagadkach współczesnej nauki, z wigorem wprowadza czytelnika w świat tajemniczych zjawisk i teorii, które kształtują nasz dzisiejszy obraz Wszechświata. Czym jest ciemna materia i energia, czy jest możliwe, że poza naszym Wszechświatem istnieje jeszcze wiele innych, czy uda nam się kiedyś stworzyć teorię wszystkiego? W tej książce znajdziesz odpowiedzi na te i mnóstwo podobnych, fascynujących pytań. Przy okazji zdziwisz się, jak lekko i zrozumiale można pisać o skomplikowanych sprawach, i na pewno zachwycisz się pięknem Wszechświata.

Tony Rothmanjest amerykańskim fizykiem teoretycznym, wykładowcą i pisarzem. Studiował na Uniwersytecie Teksańskim w Austin, Uniwersytecie Oksfordzkim, Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym i Uniwersytecie Kapsztadzkim. Specjalizuje się w kosmologii. Wniósł wkład do badań wczesnego Wszechświata, a także czarnych dziur.

Informacje dodatkowe o Mała książka o Wielkim Wybuchu:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka