Majowie niezwykła cywilizacja

Majowie... to historia 3000 lat cywilizacji Majów w Ameryce Środkowej - od najstarszych zabytków, przez wspaniałe miasta okresu, klasycznego, aż po dzień dzisiejszy:

Początki niezwykłej kultury, dzieje jej rozkwitu i nagłego upadku

Niezwykłe osiągnięcia ludzi, którzy nie znali obróbki metalu, koła ani zwierząt pociągowych

Boscy królowie, ich zacięte wojny, krwawe ofiary i wzniesione na ich cześć piramidy

Ukryte w dżungli miasta, skarby z jadeitu, zagadkowe księgi z kory

Odczytanie hieroglifów, bogowie i wierzenia

Wyjaśnienie tajemnic czterech kalendarzy używanych przez Majów: haab, tzolk`in, długiej rachuby i cyklu 819 dni.

Informacje dodatkowe o Majowie niezwykła cywilizacja:

Wydawnictwo: Buchmann
Data wydania: 2013-10-23
Kategoria: Hobby

Kup książkę Majowie niezwykła cywilizacja

Majowie niezwykła cywilizacja - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ignis
Ignis
Przeczytane:2018-03-16, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2018,

(data przeczytania przybliżona)

Oceniam z perspektywy archeologa - niestety moja uczelnia nie oferuje zajęć na temat takich ciekawych terenów, więc nie jestem w stanie powiedzieć, czy treść jest 100% aktualna, ale chyba jest nieźle, bo wydanie pochodzi sprzed paru lat.

Już sam wygląd zasługuje na uznanie. Wiem, że nie ocenia się książek po okładkach, ale ta konkretna daje wrażenie, jakby w środku czekało coś niesamowitego i tak właśnie jest :)

Chociaż jest napisana bardzo przystępnie - i tutaj wielki plus za dużą ilość ilustracji, bo rozbijają tekst tak, że nie wygląda, jak cegła nie do przebrnięcia - to nie album dla dzieci, tylko faktycznie przydatna książka. Przypomina mi wykłady na uczelni: stare, czarno-białe (ale nie tylko) zdjęcia badaczy przy pracy i szczegółowe zdjęcia zabytków z opisami detali.

Książka nie jest czysto historyczna, ale opisuje właściwie wszystko, co mogło się zmieścić na tych kilkuset stronach. Z mojej perspektywy bardzo ważne jest, żeby poznać np. czynniki geograficzne, które wpłynęły na rozwój cywilizacji, no i oczywiście to, skąd się właściwie wzięła na danym terenie, co wpływało na migracje itp.Wszystko udało mi się tu znaleźć.

Czytałam jeszcze trochę pod wpływem "Merrick" Anne Rice, więc nastawienie pewnie zrobiło swoje, ale bardzo polecam każdemu. Jasne, że zdjęcia nie dadzą pełnego obrazu. Nie przekażą wrażeń z tego miejsca, ale po przeczytaniu "Majów" i wcześniej "Inków" (Alfreda Metraux), marzą mi się wykopaliska w Ameryce.

Na koniec jeszcze wspomnę, że książka kupiona była w dyskoncie za 59zł. Było warto.

SŁOWA - Moja Pierwsza Księga
Okładka ksiązki - SŁOWA - Moja Pierwsza Księga

"MOJA PIERWSZA KSIĘGA - SŁOWA" to wspaniały sposób, aby wprowadzić dziecko w świat pojęć i znaczeń. Ponad 500 kolorowych zdjęć zachęca do studiowania...

Okładka ksiązki - Kontakty językowe. Księga jubileuszowa ofiarowana Profesor Elżbiecie Mańczak-Wohlfeld z okazji 70. urodzin

Księga jest jednym z dwóch tomów jubileuszowych ofiarowanych Pani Profesor Elżbiecie Mańczak-Wohlfeld z okazji jej siedemdziesiątych urodzin. Pani...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung