Maciuś i Leon chcą jeść

Rozwinięcie serii boardbooków ,,Maciuś i Leon" - książka z miękkimi stronami i w miękkiej oprawie.

Bracia najchętniej jedliby tylko słodycze. Mama cierpliwe tłumaczy im, że duża ilość cukru jest szkodliwa dla zdrowia. Smoki idą z mamą na zakupy i kupują produkty na pyszną sałatkę. Posiłek przygotowują wspólnie, jest to wspaniała okazja, aby wspólnie spędzić czas. Kolacja pełna warzyw bardzo smakuje Maciusiowi i Leonowi.

"Maciuś i Leon" to seria stworzona w duchu rodzicielstwa bliskości. Książki zawierają krótkie, napisane prostym językiem teksty oraz urocze, kolorowe ilustracje. Bohaterami opowieści jest rodzeństwo małych smoków. Wspólnie przeżywają różne przygody i mierzą się z problemami, które spotykają każdego malucha.

Informacje dodatkowe o Maciuś i Leon chcą jeść:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2024-02-28

Kup książkę Maciuś i Leon chcą jeść

Maciuś i Leon chcą jeść - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-03-19, Ocena: 6, Przeczytałam,

Maciuś i Leon to dwa małe smoki idealnie odzwierciedlające nasze maluchy. Bohaterowie przeżywają wiele przygód i mierzą się z takimi samymi problemami jak dzieci. Są więc świetnymi kompanami w poznawaniu świata, oswajaniu nowych sytuacji czy zrozumieniu emocji.

Dwa nowe tytuły w serii od poprzednich różnią się większą ilością tekstu oraz miękką oprawą. To cieniutkie książeczki, które można zabrać ze sobą wszędzie!

"Maciuś i Leon chcą jeść" Smoki uwielbiają słodycze. Nie widzą problemu by jeść je na każdy posiłek. Mama jednak tłumaczy im jak ważne jest zdrowe odżywianie i poznawanie nowych smaków. Zarządza wspólne przygotowywanie sałatki. Smoki z radością pomagają w zakupach a następnie w myciu i krojeniu składników. Samodzielnie przygotowany posiłek smakuje przepysznie!

Maciuś i Leon nie tylko świetnie wprowadzają w czytelniczy świat ale również przemycają ogrom wiedzy o codziennym życiu toczącym się wokół maluchów.

Prosty tekst, codzienne sytuacje oraz radośnie przedstawieni bohaterowie sprawiają, że dzieci chętnie wracają do tych tytułów i wiele z nich czerpią.

Książki sprawdza się już dla dwulatków!

Dodatkowo zostały one oznaczone nowymi piktogramami, oznaczającymi wspieranie zdrowego rozwoju malucha. Wspólne czytanie przyczyni się do zbudowania więzi z opiekunem a także będzie okazja do rozmowy na tematy poruszane w książkach.

Maciuś i Leon wspólnie czytają książkę
Katarzyna Wierzbicka0
Okładka ksiązki - Maciuś i Leon wspólnie czytają książkę

Maciuś i Leon sięgają po książeczki. Jednak tylko jeden z braci potrafi czytać. Czy i młodszy ze smoków odnajdzie radość w przeglądaniu kolorowych stron...

To nie jest kraj dla słabych magów
Katarzyna Wierzbicka0
Okładka ksiązki - To nie jest kraj dla słabych magów

Agacie Filipiak udało się powrócić z martwych. I już zaczyna tego żałować... Musi nauczyć się żyć w rzeczywistości, w której istnienie magii zostało ujawnione...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski