reklama

Lucky Luke. Tom 69. Artysta malarz

Kolejna humorystyczna opowieść o legendarnym kowboju!

Lucky Luke dostaje ważne zadanie: ma ochraniać w podróży malarza - i to nie byle jakiego, lecz prawdziwego artystę, słynnego autora obrazów przedstawiających życie Dzikiego Zachodu! Podopieczny okazuje się sympatycznym olbrzymem lubiącym dobre jedzenie i saloonowe bójki. Marzeniem twórcy jest namalowanie portretu najsłynniejszego z wodzów indiańskich, Hiawathy, bohaterowie ruszają więc w długą podróż, podczas której będą musieli stawić czoło szalonemu mścicielowi, chętnym do bitki kowbojom, rabusiowi banków oraz niebezpiecznym wojownikom ze szczepu Zręczne Stopy!

Seria ,,Lucky Luke" została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926-1977) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere, 1923-2001). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były pisane przez kontynuatorów takich jak Belg Bob de Groot (ur. 1941), znany z cykli ,,Clifton", ,,Robin Dubois" czy ,,Chlorophylle".

Informacje dodatkowe o Lucky Luke. Tom 69. Artysta malarz:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-10-24, Ocena: 4, Przeczytałem,

DZIKI ZACHÓD JAK MALOWANY

Egmont zmienił nieco swój plan wydawniczy i częstotliwość wypuszczania kolejnych tomów „Lucky Luke’a” także, ale fani tej serii nie powinni narzekać. Co prawda we wrześniu dostaliśmy tylko jeden album, ale był to klasyczny komiks do scenariusza Goscinnego. Teraz zaś, ledwie miesiąc później, w nasze ręce trafia kolejny komiks. Tym razem jest rzecz naprawdę nowa, stworzona przez innego scenarzystę – choć rysownik wciąż pozostał ten sam – ale nadal jest ona równie udana, jak stare komiksy o najszybszym kowboju świata.

Lukcy Luke już nieraz ochraniał ludzi. A to pilnował żydowskiej społeczności, to znów bronił kandydata na prezydenta, czy wreszcie zmagał się z zagrażającymi mieszkańcom różnych miasteczek czy zawodów niebezpieczeństwami. Teraz dostaje kolejne trudne zadanie: towarzyszyć podróżującemu malarzowi, którego obrazu przedstawiające Dziki Zachód i życie na nim się toczące są bardzo sławne. Teraz artysta chce namalować wodza Indian, Hiawathę, ale jego upodobanie do dobrego jedzenia i salonowych bojek nie ułatwia spokojnego przemieszczania się po kraju. Ale innych problemów także nie brakuje. Wojownicy, kowboje i rabusie to jedynie część z nich, a ze wszystkimi będzie musiał poradzić sobie nasz dzielny kowboj potrafiący strzelać szybciej, niż własny cień!

Wyczaruję kolory. Malowanka z wesołym słonikiem
Okładka ksiązki - Wyczaruję kolory. Malowanka z wesołym słonikiem

Seria malowanek ze starannie dobranymi obrazkami, odpowiadającymi grupie wiekowej dziecka, to propozycja dla małych odkrywców kolorów. Duże wyraźne rysunki...

Złota księga legend polskich
Okładka ksiązki - Złota księga legend polskich

W książce znajduje się 50 polskich legend z każdego regionu Polski. Obok powszechnie znanych legend o smoku wawelskim, złotej kaczce, Bazyliszku, Janosiku...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung