Lubomierz - 725 lat historii miasta

Lubomierz to jedno z najmniejszych, najstarszych i chyba najciekawszych miast Dolnego Śląska. Jego 725 - letnia historia była przez ponad 500 lat związana z miejscowym klasztorem. Od 1307 roku miasto było jego własnością, co potwierdził w 1408 roku król czeski Wacław IV Luksemburski.

Z bogatej historii Lubomierza, wybrałem tylko niewielką ilość zdarzeń, które w znaczący sposób wpłynęły na rozwój miasta, a głównym celem publikacji jest przedstawienie jego ciekawej historii oraz zapoznanie czytelnika z zabytkami i ciekawostkami tej miejscowości.

W książce zamieściłem dużą ilość fotografii dawnego i obecnego Lubomierza, które pokazują jego walory turystyczne. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia tego miasta, tym bardziej, że od 1997 roku jest ono "stolicą polskiej komedii", za sprawą organizowanego corocznie w sierpniu "Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Filmowych".

[Od Autora]

Książka wydana jest w czterech językach: polskim, czeskim, niemieckim i angielskim.

Informacje dodatkowe o Lubomierz - 725 lat historii miasta:

Wydawnictwo: Ad Rem