Noty biograficzne, reprodukcje dokumentów i wspomnienia poświęcone dwóm wybitnym instruktorkom harcerskim z Chorągwi Lubelskiej.

Informacje dodatkowe o Lubelskie harcmistrzynie: Maria Walciszewska, Maria Świtalska. Biografie – dokumenty – fotografie:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Lubelskie harcmistrzynie: Maria Walciszewska, Maria Świtalska. Biografie – dokumenty – fotografie

Lubelskie harcmistrzynie: Maria Walciszewska, Maria Świtalska. Biografie – dokumenty – fotografie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2019-08-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 (75) książki 2019, Miałam, Historyczne,

Dzięki tej ksiażce pierwszy raz usłyszałam o tych paniach. Pozycja została podzielona na trzy części. Pierwsze dwie opowiadają o każdej z nich z osobna, trzecia zawiera opis ekshumacji ich zwłok oraz dokumenty dotyczące ich obu.
Niestety wszystko jest bardziej opisane jako suche fakty. Kiedy która jaką szkołę ukończyła, potem gdzie uczyła (obie oprócz dziaąłnia w harcerstwie były nauczycielkami). Niewiele natomiast informacji na temat ich działalności przeciwko wrogom.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung