reklama

Lotus Notes i Domino. Leksykon

Krótko mówiąc: książka zwięzła, kompletna i rozstrzygająca!

"Lotus Notes i Domino. Leksykon" jest narzędziem niezastąpionym dla osób pragnących tworzyć aplikacje w sposób szybki i zdecydowany. Zawiera bowiem wszystkie klasy frontendowe (klasy interfejsów) i backendowe (klasy baz danych) zarówno dla języka LotusScript, jak i Javy opatrzone omówieniem ich właściwości, metod oraz zdarzeń. W odróżnieniu od plików pomocy Notesa i innych dokumentacji referencyjnych, omówienie każdej z tych klas zawiera liczna przykłady zastosowań opisywanych zagadnień. Dzięki tej książce można zapomnieć o błądzeniu po meandrach pomocy Notesa w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące nas pytanie.

Opracowany zgodnie ze sposobem myślenia programisty, "Lotus Notes i Domino -- leksykon" w znacznym stopniu upraszcza proces wyszukiwania informacji. Można korzystać ze spisu treści i indeksu, ale czyż nie łatwiej korzystać z umieszczonych bezpośrednio w tekście odnośników, tabeli referencyjnych i schematów hierarchii obiektowej? Posiadając kompendium wiedzy w postaci niniejszej książki zamiana ołowiu posiadanej wiedzy na złote aplikacje Notesa będzie dużo prostsze.

Spośród innych publikacji na ten temat książka ta jest: najdokładniejszym omówieniem modelu obiektowego Notes aż do wersji 5.0; usprawnionym sposobem wyszukiwania interesujących nas klas, właściwości metod i zdarzeń; rozbudowanym schematem hierarchii obiektowej języków LotusScript i Java dającym pełen obraz każdej z klas; pełnym i jednocześnie zwartym zbiorem referencji. Pozwala także na korzystanie z praktycznych przykładów przygotowanych przez Tima Bankesa i Dava Hattera -- programistów o dużym zasobie doświadczeń zawodowych.

Informacje dodatkowe o Lotus Notes i Domino. Leksykon:

Wydawnictwo: Helion