reklama

LITERATURA GÓRSKA NA ŚWIECIE. Hej. Jestem z Samotni

,, Samotnia" to współczesna nazwa schroniska górskiego nad Małym Stawem w Karkonoszach, należącego przed 1945 r. do prywatnych niemieckich właścicieli. Po przejęciu tych ziem przez Polskę w 1945 roku schroniskiem władało najpierw Polskie Towarzystwo Tatrzańskie a potem Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, i do PTTK należy do dziś.

W 1966 roku kierownikiem schroniska został Waldemar Siemaszko. Pomimo jego śmierci w 1994 r. schronisko było zarządzane przez jego żonę Sylwię i córkę Magdę aż do 15 maja 2024 roku. W ciągu 58 lat dzięki charyzmatycznemu kierownictwu Samotnia była kuźnią wielu pionierskich inicjatyw, bazą nieszablonowych Ludzi Gór i - wbrew swojej nazwie - zawsze pełnym i buzującym energią kultowym miejscem.

Z czasem pełna jego nazwa wybrzmiała ,,Schronisko PTTK Samotnia im. Waldemara Siemaszko".

W 2024 roku, po wielu miesiącach negocjacji, PTTK nie zdecydowało się na przedłużenie umowy i powierzyło schronisko nowemu dzierżawcy. Ta książka to opowieść o tym wyjątkowym miejscu i wyjątkowych gospodarzach. Napisana przez ludzi, którzy przyszli do Samotni i w niej symbolicznie zostali. Ludzi, których tak wchłonął jej świat, że byli gotowi powiedzieć o sobie: ,,Hej, jestem z Samotni".

Informacje dodatkowe o LITERATURA GÓRSKA NA ŚWIECIE. Hej. Jestem z Samotni:

Wydawnictwo: Stapis
Data wydania: 2024-09-12
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Tagi: wspomnienia biografie Literatura faktu

Kup książkę LITERATURA GÓRSKA NA ŚWIECIE. Hej. Jestem z Samotni

Garfield. Tłusty koci trójpak. Tom 15
Okładka ksiązki - Garfield. Tłusty koci trójpak. Tom 15

To już piętnasty album z przygodami najsłynniejszego wielbiciela lazanii! Dzięki temu tomowi przygód Tłustego Kota poznacie sztukę dobrej zabawy we wszystkich...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung