Listy starego anioła do młodego

Dawni teologowie mawiali, że diabeł niczego nie potrafi stworzyć, że jedyne, w czym się specjalizuje, to małpowanie Boga. Może zatem Listy starego diabła do młodego C.S. Lewisa, które zdobyły sobie sporą sławę, są tylko małpowaniem listów, no cóż, może nie samego Boga, ale na przykład Jego anioła? Zobaczymy więc, co pisze stary anioł. Mój drogi Kasjelu, z całym szacunkiem dla Twojego podopiecznego, ale jako nieodrodny przedstawiciel swojej płci jest on z natury egoistą i hipochondrykiem znacznie

Informacje dodatkowe o Listy starego anioła do młodego:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: b.d
Kategoria:
ISBN: 978-83-7033-693-6

Kup książkę Listy starego anioła do młodego

Listy starego anioła do młodego - opinie o książce

Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2017-04-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane 2014-2020,
Jak napisał sam autor - dominikanin ojciec J. Pyda - pozycja ta miała być nieudolną odpowiedzią na głośną książkę C.S. Lewisa pt.:"Listy starego diabła do młodego". Jest to więc korespondencja pomiędzy doświadczonym aniołem Zeruelem, a jego młodszym kolegą, który ma pod swoją opieką człowieka uwikłanego w wiele grzechów, zmagającego się z różnymi problemami. Kasjel bardzo chciałby pomóc swojemu podopiecznemu. W konsekwencji ta "anielska" wymiana korespondencji staje się zbiorem rozważań nad istotą i konsekwencjami grzechów. Ukazuje w jaki sposób zło działa w naszej psychice sprawiając, że popełniając raz coś złego wpadamy w błędne koło grzechu. Autor w sposób bardzo czytelny przedstawia, w jaki sposób radzić sobie z tym, co jest złe w ludzkim życiu. Rozważania autora dotykają m.in takich zagadnień, jak: modlitwa, wolność i odpowiedzialność, egoizm, ryzyko wiary, czy chociażby mój ulubiony rozdział dotyczący szczęścia. Z książkę tą przeżyłam swój tegoroczny Wielki Post i uważam, że jest świetna lektura, która popycha do refleksji nad życiem, wiele nam uświadamia i jednocześnie pomaga coś zmienić!
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2019-10-05, Ocena: 6, Przeczytałam,

Super książka zdecydowanie pomocna w tłumaczeniu dzieciom nie tyle problemu zła,ale właśnie problemu dobra w świecie. Bardzo dobrze ukuerunkowująca

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski