Lewa wspomnienie prawej z dziennika

Książka jest fragmentem dziennika, prowadzonego przez autorkę od przeszło trzydziestu lat. Spokojny dotychczas rytm życia, pracy, twórczości literackiej, pogodnego życia rodzinnego, spotkań z przyjaciółmi zostaje nagle zakłócony.

Niejasne przeczucia potwierdzają się po przeprowadzeniu badań. Diagnoza jest jednoznaczna: rak.

Opis zakończonych szczęśliwie zmagań z chorobą to przede wszystkim opowieść o uczeniu się na nowo siebie i swojego życia. Krystyna Kofta pisze o tym, jak mimo cierpienia zmusić się do aktywności, choćby miała polegać na najprostszych codziennych czynnościach, jak nie poddać się bólowi i depresji, jak przy całym zaangażowaniu w walkę z rakiem zdobyć się na dystans, a nawet poczucie humoru. Ta książka jest nie tylko ostrzeżeniem: pokazuje, jak można żyć twórczo nawet w tak trudnej sytuacji, jest także zapisem wewnętrznej przemiany: zmiany hierarchii wartości, relacji z ludźmi, stosunku do własnego życia.

Informacje dodatkowe o Lewa wspomnienie prawej z dziennika:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-10-23
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Lewa wspomnienie prawej z dziennika

Lewa wspomnienie prawej z dziennika - opinie o książce

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2016-06-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Panią Krystynę Koftę za jej twórczość darzę szczególnym szacunkiem. Za to, że nigdy nie pisała pod publiczkę, że jej twórczość nie jest lekka lecz skłania do przemyśleń. "Lewa wspomnienie prawej" to najbardziej osobista książka autorki, W wielu zadaniach wyłania się strach o jutro i niepewność co do sensu podjętych kroków. A jednocześnie Pani Krystyna pokazuje nam, że zawsze trzeba mieć nadzieję, że pomimo ogromnej rozpaczy trzeba wierzyć w to, że pokonamy chorobę.
Złodziejka pamięci
Kofta Krystyna0
Okładka ksiązki - Złodziejka pamięci

Nie bez powodu mafia nazywa się rodziną. W każdej rodzinie obowiązuje rodzinny kod plemienny. Litość miesza się z żądzą mordu, miłość z nienawiścią, altruizm...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski