Lew Limpopo

Każda historia z serii Wartości ukazuje różne aspekty zachowania ludzi: wielkoduszność, życzliwość, altruizm, szacunek, uprzejmość, cierpliwość, uczciwość, odwagę, kreatywność i inne. Opowieści te badają charaktery ludzi, choć obdarzają nimi postaci zwierząt, a z każdej z opowiedzianych historii wyłania się jakiś morał. Tytuły serii: - Lew Limpopo - Uparta Florentyna - Pancernik Aleksander - Zebra Zanzibar.

Informacje dodatkowe o Lew Limpopo:

Wydawnictwo: Book House
Data wydania: 2009 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7612-173-4

Kup książkę Lew Limpopo

Lew Limpopo - opinie o książce

Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-05-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Twarda okładka tej sporej, bo w formacie A4 książeczki dla dzieci na pewno uchroni przed szybkim jej zniszczeniem. Zawsze cenię takie "trwalsze" wydania, a ta jest dedykowana dzieciom w wieku 5+. Ilustracje są nietuzinkowe, oryginalne, artystyczne wręcz i stanowią ogromne obrazy rozłożone na dwie strony lub jedną, ale na każdej stronie. Zdania są wydrukowane zwyczajnie, wersami lub falują przez stronicę wkomponowując się w barwne obrazki. Dumny i leniwy lew Limpopo mieszka na afrykańskiej sawannie w raz ze swoją liczną rodziną- żonami i dziećmi. Lwice dbają o niego, zajmują się wszystkim po to, aby Limpopo miał czas na wypoczynek w ciszy i spokoju. W zamian lew od czasu do czasu ryczał, aby ochronić swoją rodzinę przed niebezpieczeństwem. Pewnego razu lwice podsłuchały przypadkowej rozmowy antylop, które wyznawały szczere współczucie dla żon Limpopo, nazywając je niewolnicami. Od tego momentu Limpopo czekał najtrudniejszy okres w jego lwim życiu. Dostaje nauczkę od losu, dzięki której zmieni swoje postanowienie i dowie się wielu wartościowych rzeczy. Na ostatnich stronach książki znajduje się "Notka dla nauczycieli i rodziców", która podpowiada jakie tematy można poruszyć w rozmowie z dzieckiem po przeczytaniu książki, jak interpretować niektóre zachowania, cechy w niej poruszone, co wiemy o lwach.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski