reklama

Let's Talk About Sex

Tom 1 cyklu Emotions

Irwin „Wave” Northwave studiuje literaturę angielską, ale nie prowadzi typowo studenckiego życia. Wręcz przeciwnie. Unika imprez, dziewczyn i angażowania się w jakiekolwiek relacje damsko-męskie. Chłopak dawno temu zraził się do kobiet i od tamtej pory ich unika.

Jednak Connor Kane, najlepszy przyjaciel i współlokator Irwina, nie zamierza patrzeć, jak jego kumpel omija tak ważną dziedzinę życia, jaką jest studenckie randkowanie, i postanawia mu pomóc. Poznaje go z pewną dziewczyną, studentką psychologii, Yvette „Love” Loveridge, w nadziei, że pomoże Irwinowi uporać się z problemem.

Czy Yvette uda się przebić przez twardą skorupę, którą otoczył się Irwin i rozbudzić w nim… pożądanie?

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej szesnastego roku życia.

Informacje dodatkowe o Let's Talk About Sex:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2023-06-14
ISBN: 9788383207254

Kup książkę Let's Talk About Sex

Let's Talk About Sex - opinie o książce

"Let's talk about sex" Moniki Dąbrowskiej, to powieść, która zachwyca swoją lekkością i tematem, który nie jest wcale tak dobrze znany, czy też opisywany w książkach. Ja przynajmniej na nic takiego wcześniej nie trafiłam. Mamy tu poruszony wątek obawy przed cielesnym zbliżeniem przez chłopaka, gdzie to właśnie chłopacy zazwyczaj pierwsi dorastają do tego, by uprawiać seks. A jednak w tej książce tak nie jest.

Jest to moim zdaniem duży plus, że Autorka podjęła się tak delikatnego tematu i rozwinęła to w ten sposób, iż książka wywołuje całą masę przeróżnych emocji. Ja do samego końca byłam ciekawa, czy bohater wreszcie pokona swój lęk i w jaki sposób się to stanie. Tu z pomocą przychodzi mu dziewczyna, która studiuje psychologię i jest też dobrze obeznana z tematem fizyczności pomiędzy kobietą a mężczyzną. Podczas czytania można zauważyć, że Yvette jest dobra w swoim fachu, a zwłaszcza dlatego, że próbuje w trakcie leczenia Irwina niekonwencjonalnych sposobów. Bardzo spodobało mi się to, jak ona do niego podchodziła, z ostrożnością, delikatnością, ale jednocześnie z całych sił starała się mu pomóc, przez co czasem chłopak ponownie miewał ataki paniki.

Lektura tej książki sprawiła mi ogromną przyjemność, bardzo polubiłam bohaterów, dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy i otrzymałam naprawdę sporą dawkę emocji. Pióro Autorki trafiło w mój gust i jestem pewna, że kiedyś jeszcze sięgnę po jej powieści. Czytając, mogłam wejść w buty bohaterów i czuć to, co oni w danej chwili, dzięki czemu płynnie i szybko przeskakiwałam po kolejnych rozdziałach. W trakcie lektury towarzyszył mi śmiech, zrozumienie dla bohaterów, ich wyborów, zachowań, bardzo podobało mi się ich podejście względem siebie. To, jak się opiekowali sobą nawzajem, a chyba najbardziej, późniejsze emocje, które z czasem wrzały. "Let's talk about sex" to romans typu slow burn, gdzie wszystko dzieje się powoli, ale ze smakiem. Nie było w tej książce niczego, co by mi się nie podobało, ja wręcz pokochałam tę historię i cieszę się, że mogłam ją przeczytać.

Polecam Wam zapoznanie się z tym tytułem, gdyż myślę, że jest to historia warta uwagi, zwłaszcza przez podjęty wątek, ale i dlatego, że jest również bardzo realna. Problem, z którym musi sobie poradzić Irwin dotyka również wiele osób na świecie, jednak nie często się o tym słyszy. Chyba że Wy już się z takim przypadkiem spotkaliście.

Dziękuję serdecznie Wydawnictwu oraz Autorce za egzemplarz recenzencki. Bawiłam się naprawdę świetnie podczas czytania. Polecam!

"Droga do szczęścia wiedzie przez samoakceptację."

Irwin Northwave dawno temu dość mocno zraził się do kobiet. Poskutkowało to tym, że nie prowadzi typowo studenckiego trybu życia. Unika jakichkolwiek relacji damsko-męskich, imprez oraz kobiet. Ma poważny problem.
   Connor Kane jako najlepszy przyjaciel i jednocześnie współlokator Irwina postanawia mu pomóc. Poznaje go ze starszą o rok studentką psychologii. Ma nadzieję, że Yvette Loveridge go "uleczy".
   Czy Yvette mu pomoże? Czy dziewczynie uda się rozwiązać problem Irwina? Jakie metody wykorzysta? Czy Irwin otworzy się na inną stronę życia? Czy rozmowy o seksie przyjmą nieoczekiwany obrót?

Tytuł powieści kojarzy mi się się z utworem muzycznym, który powstał ponad dekadę temu. Skusiło mnie by sprawdzić jaki to dokładnie problem ma główny bohater i jak będą przebiegały tytułowe rozmowy o seksie.
   Hm, nie spodziewałam się, że problematyka Irwina będzie aż tak zaskakująca. Spodziewałam się raczej jakiejś lekkiej przypadłości, która byłaby bardziej rozdmuchana niż wskazywałaby na to problematyka. A tu niespodzianka - Irwin miał konkretny problem.
   Został on bardzo dobrze pokazany. Autorka moim zdaniem bardzo dobrze poprowadziła pomoc psychologiczną. Niektóre pomysły młodej studentki psychologii można byłoby uznać za terapię szokową ale jak to mówią - tonący brzytwy się łapie. Grunt, by było skutecznie. Ten chłopak zasługiwał na wyjście na prostą. Nie był jakimś dziwolągiem czy z jakimś tam paskudnym charakterem. Był idealny tylko wymagał pomocy.
   Yvette również otrzymała fajne cechy charakteru. Ta kobieta nie raz mnie zaskakiwała - pozytywnie. Jedno tylko co mi brakuje to za mało jej spostrzeżeń. Zdecydowanie za mało sytuacji jej oczyma. Bez tego nie było widocznego rodzącego się z jej strony zafascynowania "pacjentem".
   Connor - ten chłopak od samego początku mnie irytował. Natrętny niczym komar. Swoimi naciskami i nachalnością tylko podnosił mi ciśnienie. Niby przyjaciel a gdzie zrozumienie i poszanowanie?
    Na przykładzie tej historii można zobaczyć, jak ciężko jest wyjść z problemu. Jak ciężko jest poradzić sobie samemu.
   Autorka ma lekki i przyjemny styl a jednocześnie mocno przedstawia zagadnienie psychologiczne tutaj zawarte. Napisała powieść wciągającą, pasjonującą i wyzwalającą ogrom różnorakich emocji. Na pewno, mając takową sposobność, sięgnę po kolejny tom by zobaczyć co jeszcze się wydarzy.

Polecam.

Współpraca reklamowa: Wydawnictwo NieZwykłe

#recenzja

"Let’s talk about sex" Monika Dąbrowska Wydawnictwo NieZwykłe to historia poruszająca ważny temat. Seks jest jedną z najważniejszych części każdego związku i dlatego powinien być traktowany z najwyższym szacunkiem i troską. Praktyka czyni mistrza to powiedzenie, które nigdy nie wychodzi z mody. A co jeśli ktoś nie ma tej praktyki. Czy wtedy powinien obawiać się zbliżenia? Czy brak pewności powinien nas blokować?

"Ograniczenia można pokonać, jakiekolwiek by one nie były, trzeba tylko chcieć. Pewność siebie to podstawa musisz w siebie uwierzyć..."

Irwin Northwave to student literatury angielskiej. Imprezy, alkohol, randki, przelotny seks to typowe rozrywki studentów. Niestety nie dla Irwina. Chłopak stara się unikać wszelkich imprez, dziewczyn,a o poważnym związku można zapomnieć. W życiu Irwina doszło do sytuacji przez którą chłopak zamknął się w sobie i woli unikać studenckiego życia. Niestety jego najlepszy przyjaciel Connor Kane postawił sobie za cel pozbawić go problemu. Dlatego postanowił poznać go ze studentką psychologii Yvette Loveridge, o której krąży wiele plotek. Wszak dziewczyna jest bardzo popularna i znana na uczelni. Irwin nie był przygotowany na tą znajomość, ale ma nadzieję że dziewczyna pomoże mu uporać się z problemem. Czy Irwin odważy się i otworzy na relacje damsko-męskie? Czy Yvette zdoła pomóc chłopakowi? Czy tak długo skrywane i tłumione pożądanie da się rozbudzić? Co wyniknie ze znajomości Irwina i Yve?

"Jesteś świadom tego, że masz blokadę i nawet jeśli chcesz się jej pozbyć, musisz mieć kogoś kto cię do tego popchnie, bo sam dalej byś uciekał".

"Let’s talk about sex" to nie tylko historia o życiu studenckim, wkraczaniu w dorosłość. To również historia która porusza ważne tematy. Mówienie o osobistych problemach w sferze seksualnej, relacjach damsko-męskich nie jest łatwe. Potrzebujemy czasu, aby móc otworzyć się na drugą osobę. Nasze szczęście zależy od naszej niezależności emocjonalnej i pozwala nam na odbudowanie relacji oraz mówieniu o problemach.

Autorka ma lekkie pióro, dzięki któremu książkę czytało się szybko i przyjemnie. Wykreowani bohaterowie i fabuła ciekawią. Z niecierpliwością czekałam na finał tej historii. Poruszane tematy tak mnie zaciekawiły, że zaczęłam zgłębiać niektóre zagadnienia. Ja z książką spędziłam miły wieczór. Mam nadzieję, że Wam również się spodoba.

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-06-17, Ocena: 6, Przeczytałam,

Lubicie czytać młodzieżówki?Jesli tak to ta książka będzie idealnym wyborem.
Otóż poznajemy nieśmiałego studenta Irvina”Wave”który zmaga się z problemem dotyczącym zbliżeń z kobietami.Gdy tylko jest blisko z dziewczyna opanowuje go strach i ucieka…Robi sie ciekawie prawda?
Z pomocą przychodzi mu Connor-najlepszy przyjaciel i współlokator.Dzięki niemu poznaje się z Yvette”Love”,która ma mu pomóc z jego lękami….
Autorka przedstawia świat studentów,ktory jest bardzo rozrywkowy.Przypadkowy seks i jego przyjemność to codzienność studentów.
Akcja skupia się na świecie naszego bohatera,który jest inny niż pozostałych studentów.Nie jest rozrywkowy i lekkomyślny wobec seksu.Swoją postacia bardzo mnie zaintrygował.Osobiście bardzo zyskał w moich oczach,ponieważ jak na swój wiek jest dojrzalszy niż rówieśnicy.Opisanie jego „problemu” spowodowało,że zainteresowałam się bardziej jego osobą.Spotkania ze znana studentka Love rozwija ich znajomość…powoli,powoli…dowiadują się o sobie rzeczy o których inni nie wiedza.Rozmowy na istotne tematy powodując,że chcą odnaleźć rozwiązanie,by bohater wreszcie odważył się na swój pierwszy raz i pokonanie swoich fobii…towarzyszymy im niemal codziennie poznając ich bardzo dobrze.

W powieści czytamy także o relacjach naszych postaciach z rodzicami.Są niezwykle różne.Przez to życiowe ich decyzje muszą często być zweryfikowane.

Poznana historia bardzo przypadła mi do gustu,ponieważ pierwszy raz spotkałam się z poruszanymi w książce tematem paniki przed kontaktami chłopaka z dziewczyna.Lektura uczy i pomaga zrozumieć taka osobę

Czekam już na kolejny tom serii.Pojawienie się siostry Love-Leili jest początkiem czegoś zwariowanego
Z całego serca zachęcam do przeczytania książki

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2023-07-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

? RECENZJA ?
"Była dla mnie moją własną bezpieczną przystanią w zatłoczonym wielkim mieście, namiastką tego, czego mi brakowało"

Współpraca reklamowa z @wydawnictwoniezwykle

Irwin jest studentem i bardzo skomplikowanym przypadkiem jeśli chodzi o kontakty z płcią przeciwną. Każde zbliżenie do dziewczyny podowuje u niego ataki, których sam nie jest w stanie pokonać. Na pomoc i odsiecz pędzi mu Connor, przyjaciel i kobieciarz, który ma doskonały plan. Poznaje go ze studentką psychologii, Yvette. Choć początkowo Irwin obawiał się pomysłu przyjaciela, z Yvette zaczyna łapać wspólne tematy, a terapia, która ma mu pomóc, drobnymi krokami zaczyna przynosić efekty. Jednak plan ten nie przewidział jednego, że tych dwoje zacznie do siebie ciągnąć, a odmienność relacji tylko bardziej ich napędza do działania. Studenckie życie to nie zawsze zabawa do rana, bez stresu i obowiązków. Czasem to ciężka walka o być albo nie być, o przyszłość, a także jeśli chodzi o wszelkie inne relacje.

Zdecydowanie fajna młodzieżówka, bez przesyconych scen, opierająca się na ciężkiej i skomplikowanej walce, w delikatnych strefach życia erotycznego Irvina, które praktycznie nie istnieje. Na pomoc przychodzi Yvette, która na nim próbuje swoich sztuk psychologicznych. Między nimi nawiązuje się relacja, która zmienia się w trakcie, przechodzi ewolucje, których nie przewidywał plan. Problem Irvina wydaje się błahy, jednak dla niego sprawia kłopot, a sztuczki Yvette pomagają mu się z tym zmierzyć i pokonać. Fajnie się czyta, historia wciąga, choć bardziej skupia się na walce Irvina o normalność, jak na wielkich i ekscytujących przeżyciach. Nie jest dla wszystkich nastolatek, ale dla tych zdecydowanie 16+ jak zapowiada okładka. Śmieszna, rozczulająca, psychologiczna, z wątkiem miłości, która nie miała sprzyjających warunków, za to nietypowy początek. Wprowadzenie do serii #emotions idealne. Polecam.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski