Legenda

Tom 2 cyklu Trzy siostry

Trzy zalęknione czarownice, uciekając przed prześladowaniami, znalazły kryjówkę u wybrzeży Massachusetts - stworzyły czarodziejską Wyspę Trzech Sióstr. Chociaż zyskały na niej spokój, wszystkie zawarły fatalne związki i skończyły tragicznie. Teraz Nell, Ripley i Mia muszą ocalić urokliwą wyspę przed dawną klątwą. Zastępczyni szeryfa Ripley Todd wiedzie spokojne i satysfakcjonujące życie. Ma tylko jeden problem: jest obdarzona niezwykłymi mocami, które ją przerażają, i chociaż bardzo stara się je ukryć, nie potrafi nad nimi zapanować. Kiedy na wyspę przybywa MacAllister Brook, który ma zbadać pogłoski o czarodziejskiej magii, Ripley odnosi się do niego z wrogością. Ale to właśnie ona rzuca na Allistera najpiękniejszy czar, który może się jednak rozwiać, gdy na wyspę powróci zło... "Poruszająca opowieść, w której rozkwita uczucie, pobrzmiewa echo czarów i ożywa piękna legenda." - Entertainment Weekly "Niezwykła opowieść o przyjaźni i wielkiej miłości." - Woman

Informacje dodatkowe o Legenda:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7778-281-1

Kup książkę Legenda

Legenda - opinie o książce

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2012-09-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 2012,

Nora Roberts jest jedną z najpoczytniejszych autorek na świecie.Napisała ponad 200 powieści, które przedłumaczono na ponad 25 języków, wydano na całym świecie w łącznym nakłazie 400 milionów egzemplarzy, niektóre zekranizowano. Piszę ona powieści z gatunków:romansu, przygody, sensacji i obyczaju. Większość jej książek trafia na listy bestsellerów "New York Timesa" i "Publishers Weekly" Za powieść "Wyspa trzech sióstr" Nora Roberts otrzymała nagrodę Library Journal Best Genre Fiction.

Książka "Legenda" należy do cyklu -Trzy siotry. W skład tego cylu wchodzą: "Wyspa trzech sióstr", "Legenda" oraz "Czarodziejskie więzy".

Bohaterami "Legendy" są trzy przyjaciółki-czarownice: Ripley Todd, która jest policjantką,Mia-właścicielka "jadłodajni" oraz sklepu z akcesoriami magicznymi, oraz Nell, która jest żoną brata Ripley oraz doskonałą szefową kuchni.

Wszystkie trzy mieszkaja na urokliwej wyspie. Każda sprawdza się w dziedzinie, której poświeca każdą wolna chwilę. Przed wiekami na wyspie wydarzyły się magiczne wydarzenia. Wtedy, jak i obecnie na wyspie mieszkały trzy siotry. Wtedy odbywały się polownia na czarowniece, teraz nikt na to nie zwraca uwagi. Zjawiskami paranormalnymi jest bardzo zainteresowany MacAllister Booke, fascynat i naukowiec. Wynajmuje on domek od Mia i usiłuje się zbliżyć do przyjaciółek. Czy ma dobre zamiary? Życie kobiet płynie zwykłym nurtem życia, a w tym czasie na wyspę przybywa dawne zło, które tylko czyha na zgubę sióstr...

Uwielbiam pisarkę. Zawsze mnie zachwyca. Nieważne czy to romans, kryminał, "paranormal", zawsze jestem pod wielkim wrażeniem ogromnej wyobraźni pisarki. Autorka tworzy klimat,  w którym czytelnik czuje się uczestnikiem akcji.
Zawsze dopiero słowa, które mają uwidocznić główne cechy powieści. Tym razem książka opowiada o magii, ale i posiada elementy romansu. Nora Roberts skonstrułowała fabułę, by romans nie przyćmił elementów magicznych i na odwrót. Romantyczne momenty sączą się powolutku poprzez cała książkę, a magia kumuluje się w ostatnich rozdziałach. Bardzo mi się podoba, że życie na wyspie nie jest sielankowe. Bohaterki mimo,że łączy je dawna przyjaźń mają ze sobą też na pieńku (Ripley z Mia). Różnice wynikają z faktu ich usposobienia, ale i też z podejścia do swoich niesamowitych zdolności.

Ripley jest zadziorna, wyszczekana, nieokiełznana dusza. Kobieta wypiera ze świadomości, że jest czarownicą i walczy z tą częścią swojej osobowości tak mocno jak może.
Natomiast Mia jest kobietą niezależną, o doskonałym wyczuciu względem innych osób, nie jest samolubna, ale i wie jakie ma atuty. Jej magiczne wnętrze jest dla niej powodem do dumy i się z tym nie kryje.
Z kolei Nell jest cicha , ugodowa, bardzo gościnna i nadal ucząca się sztuki magii.

Choć każda jest inna w momencie zagrożenia muszą połączyć siły, by spróbować pokonać tajemniczą siłę, która zniszczyła ich "siostry" wieki temu. Czy im się uda? Czy już są bezpieczne?

Kto choć trochę zna twórczość pisarki  być może dojdzie do wniosku takiego jak ja. Mianowicie choć nigdy się nie spotkałam, by pisarka to potwierdziła , to domyślam się jakoby jej ulubioną liczbą była trójka. Większość jej serii ma w nazwie -trzy, składa się z trzech części, bohaterów, którzy są spokrewnieni lub łączy ich wspólna relacja też jest trzech.

Podsumowując. Jeśli lubisz połączenie magii i romansu ta książka, jak i cała seria jest idealna dla ciebie.

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2015-01-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2015,
Legenda to drugi tom trylogii Trzy siostry, jednak wydarzenia z pierwszego tomu są miejscami przypominane i przedstawiane w ogólnym zarysie, dzięki czemu czytelnik nie jest zdezorientowany. 300 lat wcześniej trzy zalęknione czarownice uciekały przed prześladowcami. Spokój znalazły na stworzonej przez siebie czarodziejskiej wyspie - na Wyspie Trzech Sióstr. One i ich potomkowie przez te lata żyli spokojnie. Jednak sielanka nie trwa wiecznie. Legenda mówi o złu, które ma nadejść i zniszczyć wyspę. Ten czas nadchodzi. A przed klątwą mogą ocalić wyspę trzy jej mieszkanki: Mia Devlin, która ma najsilniejszą moc, Nell Todd, która to dopiero odkrywa w sobie czarodziejskie moce, oraz Ripley Todd, która wypiera się swoich mocy, neguje je, blokuje, ale i nie zawsze potrafi je okiełznać, gdy nad nią górę biorą emocje... Te emocje wywołuje nowy przybysz na wyspie - MacAllister Booke, który zbiera materiały do swego doktoratu z dziedziny zjawisk paranormalnych, magii, wiedzy tajemnej. Przez Ripley, zastępcę szeryfa, nazywany jest on "pieszczotliwie" doktorem Psycho, dziwadłem, mózgowcem, skończonym świrem, który robi doktorat z kretyństwa! Jednak pozory bywają mylące. Niedoszły doktor wprawdzie wywodzi się z bogatej rodziny, jednak jest wykształcony, inteligentny i bystry, a przy tym bardzo szarmancki i... chytry bardziej niż na to wygląda. Bowiem MacAllister co tu mówić, jest bardzo przystojny. Jest miły i nieporadny jak psiak oraz groźny jak wilk, gdy się zezłości. Wielokrotnie sprawia wrażenie całkiem zagubionego i zakręconego na punkcie swoich badań. Czytając o jego codziennych perypetiach, zaśmiewałam się w głos: ,,W kuchni wciąż unosił się zapach przypalonej rankiem jajecznicy, musiał przyznać, że nie należało jej robić, kiedy umysł zajęty był czymś całkiem innym. Rozbił też szklankę. I porządnie rozciął sobie piętę, gdyż w roztargnieniu nie od razu zmiótł potłuczone szkło. Zamienił cały domek w laboratorium, co wcale nie było takie zła. Ale nie mając asystentki, która by po nim sprzątała, doprowadził go do opłakanego stanu. (...) Wstał i udało mu się nie tylko nadepnąć na śrubę, ale stanąć na nią akurat skaleczoną niedawno piętą. Klął i kuśtykał w poszukiwaniu butów, które, jak mu się zdawało, już dawno włożył na nogi. Znalazł je w drzwiach do sypialni, gdzie najwyraźniej ulokowały się cichaczem, w nadziei, że potknie się o nie, przechodząc". Ripley jest pod jego urokiem, ale broni się przed uczuciem rękami i nogami, jednak jeszcze bardziej broni się przed czarodziejską mocą ukrytą w jej wysportowanym ciele. Co tu dużo mówić, jest bez szans, bowiem: ,,Magia jest we krwi, przekazywana z pokolenia na pokolenie. (...) A krew jest przekaźnikiem, poświeceniem, wszystkim. Jest życiem". Ripley przegrywa z Mackiem zakład na basenie i przez to jest zła na siebie samą. Obiecała bowiem, że podda się godzinnym badaniom na specjalnej aparaturze, która zajmuje cały parter wynajmowanego domku. Już na pierwszą obecność policjantki w domu badacza niektóre przyrządy zwariowały! Ripley ma naprawdę ogromną moc magii w sobie, lecz woli się kierować zdrowym rozsądkiem, sceptycyzmem, sprawiedliwością i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom wyspy. Stanowczy i roztargniony badacz oraz wybuchowa zastępczyni szeryfa to prawdziwa mieszanka wybuchowa... również dla wspomnianych już urządzeń. Wielkim atutem tej książki są dialogi między głównymi bohaterami (drugoplanowymi też), które nie są pozbawione logiki, swady i humoru. Riposta goni ripostę, a między nimi budzi się prawdziwe uczucie - magia miłości. Siła tej miłości jest duża, jeszcze większa namiętność, iskry przeskakują i tylko czytelnik czeka na wybuch fajerwerków. A te się pojawiają nie zawsze w pozytywnym znaczeniu. Zbliża się bowiem czas realizacji przepowiedni z legendy, wyspie zagraża zło. Ono ,,nie przejmuje się zasadami, tym, co słuszne i sprawiedliwe. Jest sprytne. Może nawet wydać się pociągające". Na kartach powieści pojawiają się czarne charaktery: były mąż Nell - Evan Remington i dziennikarz żądny sławy Jonathan Harding. Aby wyspa nie zapadła się w morze, potomkinie trzech sióstr muszą przywrócić stan pierwotny i obrócić tryby wstecz. W książkach Nory Roberts zawsze jest ciekawie, a to z powodu bardzo dobrze nakreślonych bohaterów, intrygującej fabuły, która jest mieszaniną gatunków. W Legendzie oprócz obyczajówki, romansu, przygód, niewielkich sensacji i erotyki, mamy też fantastykę w postaci magii, białej magii. Czarodziejskie rytuały przedstawione są bardzo plastycznie, urzekają opisem i sprawiają, że czytelnik przypatruje im się z bliska, a nawet chce w nich uczestniczyć. To tworzy niezwykły klimat w powieści. Perypetie bohaterów i rodząca się między nimi miłość wciągają czytelnika i nie puszczają do końca, mimo drobnego druku. Emocji tu nie brak, i to różnych. Tylko się nie zdziwcie, gdy w trakcie czytania zgłodniejecie, bo kulinarne wyczyny Nell Todd sprawią, że żołądek zacznie przyrastać do krzyża, a kiszki zagrają Wam marsza. Przy tej lekturze relaks gwarantowany, tak jak oderwanie się od przyziemnego świata. Nuda idzie w kąt.
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2014-09-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
W książce znajdziemy zabawne dialogi, wartką akcję, miłość i oczywiście mnóstwo magii. Autorka pokazuje, jak ważne jest podążanie za tym, o czym marzymy oraz jak ważna jest przyjaźń, oddanie i druga osoba.
Avatar użytkownika - Tala_1986
Tala_1986
Przeczytane:2013-03-10, Ocena: 4, Przeczytałam, Do recenzji, Mam,

Nie ucieknie się przed tym co jest w nas

Nie da się odciąć od tego co jest w nas. Zepchnąć część własnej osobowości, własnego ja, w najciemniejszy kąt umysłu. Odepchnąć najważniejsze osoby w naszym życiu i nie dopuszczać do zbytniego zaangażowania się w związek z drugą osobą. Nie da się tego zrobić, na zawsze, a po za tym należy liczyć się z konsekwencjami… Wszystko wróci do nas bowiem po trzykroć…

Tak właśnie było z Ripley Todd, główną bohaterką Legedny. Drugiego tomu trylogii Trzy siostry, która wyszła spod pióra Nory Roberts. Jest ona uznawana za jedną z najpłodniejszych amerykańskich autorek, tworzących powieści z gatunku romans. Na swoim koncie ma ponad 200 książek, a nadal tworzy.

Po raz kolejny wracamy na Wyspę Trzech Sióstr u wybrzeży Massachusetts, na której magia żywiołów jest nadal żywa i wszechobecna. Tym razem poznajemy historię wyżej wspomnianej Ripley. Za wszelką cenę chce ona odciąć się od drzemiących w niej mocy. Jednak to nie jest takie proste. Magia to nieokiełznana siła, która stara się wydostać przy każdej nadarzającej się okazji. Wszystko jeszcze bardziej się pogłębia gdy na wyspę przybywa doktor od zjawisk paranormalnych – MacAllister Brook; który rozbudza w Ripley nie tylko jej magiczną stronę, ale także tę bardziej kobiecą i romantyczną. Jednak nad wyspę znowu nadciąga zło. Może doprowadzić nie tylko do zniszczenia wyspy, ale także i główną bohaterkę. Jak to się zakończy?

To chyba jedyna trylogia, która wyszła spod pióra Nory Roberts, a którą bardzo lubię. Chociaż Legenda nie do końca dorównuje swojej poprzedniczce. Dlaczego? Ano dlatego, że postać Ripley fascynowała mnie od samego początku i sporo oczekiwałam po jej historii. Miałam nadzieję, że będzie w niej dużo więcej akcji i niespodzianek, ale niestety stało się odwrotnie. Praktycznie przez całą książkę poznajemy jedynie etapy związku rodzącego się pomiędzy bohaterką, a doktorkiem, który przybył na wyspę. Jedyne zło jakie mamy wtedy okazję poznać, to to ujawniające się w szczątkowych wizjach Ripley.

Dopiero samo zakończenie przynosi nam lekki wzrost zainteresowania. Szkoda tylko, że wszystko równie szybko się kończy jak się zaczęło. Jednak nie można narzekać na brak wrażeń. Na kilkunastu stronach autorka zmieściła ich tyle, że nadrabiają swoją nieobecność w pozostałej części powieści.

Podsumowanie. Legenda to mimo wszystko dobra kontynuacja, która na pewno spodoba się każdemu kto miał okazję czytać Wyspę Trzech Sióstr. Wszystko dzięki wyrazistym bohaterom, prostemu i barwnemu językowi jakim posługuje się autorka, a także szczypcie magii, która w książce objawia się pod wieloma postaciami. Jakimi? Przekonajcie się sami w trakcie czytania.

Avatar użytkownika - szulikmonia
szulikmonia
Przeczytane:2013-03-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
„Legenda” to druga część trylogii „ Trzy siostry”, autorki światowych bestsellerów Nory Roberts. Ripley Todd to twarda kobieta i zastępca szeryfa. Ma trzydzieści lat a zachowuje się czasami jakby miała ich trzynaście. Odważna, pyskata i arogancka. Bardzo polubiłam tą bohaterkę z powodu jej nieokiełznanego temperamentu. Nieoczekiwane na wyspie pojawia się MacAllister Book, ekscentryczny i bogaty badacz zjawisk nadprzyrodzonych. Ripley przestraszona okrutnymi i mrocznymi wizjami, wyrzekła się swojej mocy. Obawa przed skrzywdzeniem ludzi, których kocha, była silniejsza od celebrowania swojego dziedzictwa. Pojawienie się Maca wszystko zmieniła. Bohaterka początkowo odnosiła się z dystansem do badacza, nie tolerowała jego pracy. Chciała zapomnieć o drzemiącej w niej mocy, lecz on wszystko w niej pobudzał i przypominał. Ich sprzeczki i utarczki przerodziły się w prawdziwe i szczere uczucie. W książce wyczuwalne jest rosnące napięcie, które potęguje pojawienie się pisarza Hardinga, człowiek chcę zdobyć sławę dzięki Nell i jej historii, jednak nikt nie spodziewał się zła, które nim zawładnęło. Szczerze powiedziawszy pierwsza część bardzo mi się podobała, ale „Legenda” okazała się jeszcze lepsza. Poznajemy w niej przyczyny napięć między Mią i Ripley, autorka poświęca więcej czasu magii i losom trzech sióstr sprzed trzystu lat. Narrator lawirował między Ripley i Mackiem oraz Hadingiem, dzięki czemu mogłam śledzić poczynania pisarza. Całość jest niezwykle lekka i dynamiczna. Akcja wartka i zabawna a dialogi Maca i Ryplej mnie bawiły. Bohaterowie dzięki swojej oryginalności przypadli mi do gustu. Mack okazał się przystojnym i stanowczym mężczyzną, często roztargniony, co świetnie równoważyło wybuchową Ripley. Z ogromna przyjemnością śledziłam rodzące się w nich uczucia i świetnie się przy tym bawiłam. Książka uwodzi czytelnika i pozwala przeżywać namiętności bohaterów. Błyskotliwa i świeża. Polecam fanką romansu. http://ksiazkimoni.blogspot.com/2013/03/legenda-nora-roberts-recenzja.html
Avatar użytkownika - wiesia884
wiesia884
Przeczytane:2019-07-17, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2019,
Szklana wyspa
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Szklana wyspa

Trzeci tom trylogii „Strażnicy” Nory Roberts. Archeolog Riley Gwin nie pierwszy raz prowadzi poszukiwania w Irlandii, ale teraz jest to...

Znak siedmiu. Magia i krew
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Znak siedmiu. Magia i krew

Dla Foxa, Cala, Gage’a i pozostałych mieszkańców Hawkins Hollow liczba siedem zwiastuje zgubę – tak dzieje się, odkąd jako chłopcy splamili...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski